Pasowanie pierwszoklasistów i DEN w płońskiej ,,Trójce"

  • 14.10.2019, 18:48 (aktualizacja 14.10.2019, 18:53)
Pasowanie pierwszoklasistów i DEN w płońskiej ,,Trójce" Fot. zbiory SP3 Płońsk
Poniedziałkowy dzień, 14 października na długo pozostanie w pamięci Pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku. Uroczyście dołączyli oni do grona szkolnej rodziny, składając ślubowanie. Gromkim "Ślubujemy!" obiecali dbać o dobre imię szkoły i klasy, przyrzekali uczyć się pilnie, a swoją pracą i zachowaniem sprawiać wszystkim wiele radości.

W tej uroczystej chwili towarzyszyli im dyrekcja, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Płońsk- Andrzej Pietrasik, przewodniczący Rady Rodziców -  Piotr Koper, Proboszcz Parafii pw. Św. Ojca Pio ksiądz Tomasz Markowicz, Prezes Banku Spółdzielczego w Płońsku - Dariusz Konofalski. Dyrektor placówki - Teodozja Gorlewska, powitała serdecznie wszystkich gości, jak również skorzystała z sytuacji i z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzyła wszystkim nauczycielom zdrowia, samych sukcesów, wdzięczności uczniów, uśmiechu, odkrywania piękna wykonywanego zawodu. Skierowała także do nauczycieli słowa Janusza Korczaka : „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”.

Wszyscy zgromadzeni na uroczystości pierwszoklasiści z zachwytem patrzyli na duży, drewniany ołówek, którym niczym rycerze, zostali pasowani na prawdziwych uczniów. Wielka powaga i przejęcie widniały na ich twarzach, gdy usłyszeli słowa : "Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku". Bohaterowie dzisiejszego ślubowania otrzymali również drobne upominki: swój pierwszy poważny dokument tożsamości- legitymację szkolną, ufundowane przez Radę Rodziców książki i dyplomy oraz kamizelki odblaskowe z logiem szkoły zakupione przez Bank Spółdzielczy w Płońsku.

Uśmiechnięte maluchy wzięły także udział w krótkim spektaklu słowno-muzycznym, do którego zaprosili ich starsi koledzy, podczas którego musieli wykazać się nie lada umiejętnościami. Tym samym zdały pierwszy, jakże trudny, egzamin na ucznia. Od razu widać, że taniec i śpiew to ich żywioł, co dane nam będzie zapewne oglądać podczas kolejnych etapów ich nauki w tej szkole. 

Ze wszystkimi uczniami, zarówno tymi, którzy dzisiaj ślubowali, jak i tymi, którzy już dawno o tym zapomnieli, w świat wartości wkracza nauczyciel. Podobno osoba wyjątkowa, która potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania umiejętności zachęcania do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, a przede wszystkim działania!  Tak przynajmniej mówili uczniowie, którzy w pieśni i słowie wyrazili swą wdzięczność tym, z którymi każdy dzień jest inny od pozostałych.

Wydarzenia dzisiejszego dnia i towarzyszące im emocje zapiszą kolejną piękną kartę w historii szkoły.

 

Info. za SP3 Płońsk

 

 

          

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe