Wernisaż malarstwa w płońskim Urzędzie Miejskim

  • 09.10.2019, 09:50
Wernisaż malarstwa w płońskim Urzędzie Miejskim Fot. Katarzyna Rólka
W poniedziałek, 7 października w Urzędzie Miejskim w Płońsku odbył się wernisaż prac malarskich płońszczanki Stanisławy Rólki.

W wydarzeniu kulturalnym, które otworzył Filip Przedpełski rzecznik - UM, uczestniczyli m.in. Burmistrz Miasta Płońska – Andrzej Pietrasik, Zastępca Burmistrza - Teresa Kozera, Wójt Gminy Nowe Miasto - Sławomir Zalewski, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury - Marzena Kunicka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku – Teodozja Gorlewska. Ponadto na wystawie nie zabrakło przedstawicieli płońskiego Klubu ,,Senior+" w którym jest zrzeszona artystka, jak również przedstawicieli miejskich instytucji oraz uczniów płońskich szkół podstawowych.

Na wystawie zaprezentowane zostały obrazy malarki, na których dominującymi motywami były kwiaty, ptaki domowe, strachy i czarownice. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się namalowane kompozycje z polnych kwiatów. Bohaterka wernisażu tworzy przeważnie w  technice akrylowej, ale także i w olejnej. Od najmłodszych lat miała zdolności plastyczne, ale uśpione malarstwo rozwinęło się od czerwca br. po plenerze w Nowym Mieście.

Ekspozycję  Stanisławy Rólki można oglądać w Urzędzie Miejskim.

 

KATARZYNA RÓLKA

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe