Koncert VI Festiwalu Organowego św. Michała Archanioła w Płońsku

  • 30.09.2019, 09:07
Koncert VI Festiwalu Organowego św. Michała Archanioła w Płońsku Fot. MCK Płońsk
W niedzielę, 29 września w murach najstarszej płońskiej świątyni, odbył się finałowy koncert pn. ,,Tradycja i sztuka w śpiewie sakralnym” w ramach tegorocznego festiwalu.

Wykonawcami byli artyści z Włoch: Valentina Coladonato i D'Arcangelo Walter. Koncert poprowadził muzykolog, ks. Marcin Sadowski, wprowadzając odbiorców w nastrój i piękno utworów. W kościele rozbrzmiały utwory sławnych kompozytorów m.in.: G.F. Haendela, A. Vivaldiego, J.S. Bacha, F.J. Haydn, W.A. Mozarta.
Występ artystów to była prawdziwa uczta duchowa. Przybyli na koncert nagradzali każde wykonanie brawami. Na koniec zaś zgotowali artystom owację na stojąco.

VI Festiwal Organowy św. Michała Archanioła dobiegł końca. Niezwykły to był czas. Niedzielne wieczory w płońskim kościele św. Michała dały możliwość przeżycia tego wspaniałego misterium, jakie niesie ze sobą kontemplacja muzyki w miejscu pełnym Bożej Obecności, myśli i refleksji. Uczestnicy koncertów mogli nie tylko usłyszeć, ale zobaczyć na ekranie grę muzyków z bliska. Dla organizatorów to wielka radość, że są miłośnicy muzyki organowej, że to muzyczne wydarzenie ma już swoich stałych słuchaczy, których co roku przybywa. Już dziś zapraszamy za rok!

Dyrektorem  artystycznym festiwalu był dr Adam Sadowski, zaś organizatorami  byli : Samorząd Miasta Płońska, Miejskie Centrum Kultury w Płońsku, Parafia św. Michała Archanioła w Płońsku.
 

Info. za MCK Płońsk

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe