XIV Jesienny Jarmark ,,od pola do stołu" w Poświętnem

  • 16.09.2019, 06:55 (aktualizacja 19.09.2019, 20:29)
XIV Jesienny Jarmark ,,od pola do stołu" w Poświętnem Fot. Katarzyna Rólka
W niedzielę, 15 września na terenie Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poświętnem odbył XIV Jesienny Jarmark ,,od pola do stołu”. Jak corocznie połączony był z Przeglądem Ludowych Zespołów Artystycznych.

Jesienny Jarmark  „od pola do stołu” jest imprezą z tradycję. Jego celem  jest promocja dziedzictwa kulturowego mazowieckiej wsi, różnych form przedsiębiorczości wiejskiej, twórczości ludowej, gospodarstw rolnych wytwarzających żywność tradycyjną i ekologiczną.  

Podczas tegorocznego jarmarku w  Poświętnem zaprezentowało się ok. 70 wystawców. Było tłumnie, a liczba zwiedzających co roku wzrasta.

Miłośnicy żywności tradycyjnej i ekologicznej mogli zwiedzać kiermasze lokalnych wytwórców żywności jak również  kwiatów, krzewów i starych odmian drzew owocowych,  rękodzielnicze, a także nie zabrakło stoisk z nalewkami czy miodami.

Uroczyste otwarcie jarmarku nastąpiło o godz. 10.00 przez dyrektora MODR-u o/Poświętne – Jarosława Grabowskiego, Tomasza Skorupskiego za-cę dyrektora MODR w Warszawie oraz Macieja Wąsika – posła RP, Roberta Kołakowskiego – posła RP, Jana Marię Jackowskiego- senatora RP, Rafała Romanowskiego – wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Natomiast już  o 10. 30 wszyscy zgromadzeni przed sceną mogli obejrzeć X Przegląd Zespołów Artystycznych, których w tym roku było 20.

Nie zabrakło konferencji nt. ,,Od pola do stołu – lokalnie i leganie”, która odbyła się w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym. Uczestniczyła w niej  także delegacja z Hiszpanii, goście - partnerzy międzynarodowego projektu współpracy "CoWiP" na zaproszenie Lokalnej Grupy Działania- Przyjazne Mazowsze.  Podczas konferencji zostały  wręczone statuetki i Certyfikaty Marka Przyjazne Mazowsze przyznane przez Kapitułę Marka Przyjazne Mazowsze.

Organizatorem XIV Jarmarku Jesiennego ,,od pola do stołu” był Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego o/Poświętne, zaś komisarzem wystawy Danuta Bronowska.

 

KATARZYNA RÓLKA

FOT. KATARZYNA RÓLKA

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe