Z wizytą w Tarnopolu

  • 29.08.2019, 14:28
Z wizytą w Tarnopolu Fot. zbiory L. Napiórkowskiego
Delegacja z Płońska od 23 do 27 sierpnia brała udział w obchodach dni miasta Tarnopola. Wizyta na Ukrainie była okazją do wymiany doświadczeń miast partnerskich w pozyskiwaniu środków unijnych, a także w zakresie współpracy Tarnopola we wspólnych projektach.

Delegaci z Płońska mieli też okazję obejrzeć odbywające się w tym czasie mistrzostwa świata łodzi motorowych rozgrywane na położonym w centrum miasta jeziorze, a także spotkać się z biorącymi udział w turnieju piłkarskim zawodnikami Płońskiej Akademii Futbolu.

Poza udziałem w konferencji oraz spotkaniem z młodzieżą delegacja zwiedziła Zbaraż - klasztor i zamek ufundowany w 1627 r. przez Jerzego Zbaraskiego. Odnowiony po raz kolejny w 1726 r. przez hetmana Józef Potockiego.

Oprócz Płońska w Dniach Tarnopola uczestniczyli przedstawiciele Chorzowa, Elbląga, Suwałk, Nysy, Jeleniej Góry, Żnina, Tarnowa, a także delegacje z Estonii, Litwy i Gruzji.

Płońsk reprezentowali: burmistrz Andrzej Pietrasik, radni: Agnieszka Piekarz, Małgorzata Kurzątkowska, Marzanna Stasiak i Arkadiusz Barański, a także Ewa Białek i Leonard Napiórkowski.

 

Info. UM Płońsk

Fot.  zbiory Leonarda Napiórkowskiego

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe