Miała zdjąć ,,klątwę", a ukradła pieniądze i biżuterię !

  • 03.07.2019, 13:51 (aktualizacja 24.07.2019, 19:54)
Miała zdjąć ,,klątwę", a ukradła pieniądze i biżuterię !
Płońska policja szuka oszustki, która wczoraj ukradła pieniądze i biżuterię 52-letniej mieszkance gm. Czerwińsk w czasie rzekomego zdejmowania "klątwy" z jej domu. Przekonała ją by kosztowności zawinęła w koszulkę. Po wyjściu oszustki okazało się, że przedmioty zniknęły.


We wtorek, 2 lipca 52-letnią mieszkankę gm. Czerwińsk odwiedziła kobieta, mówiąca z obcym akcentem, która twierdziła, że skupuje stare przedmioty. Przekonała gospodynię, że nad jej domem ciąży klątwa i zaproponowała jej zdjęcie, oczywiście nieodpłatnie. Kazała sobie przynieść jajko i rozbiła je. Następnie poleciła przyniesienie oszczędności i biżuterii, a następnie zawinęła je w koszulę nocną, twierdząc, że w ten sposób zdejmuje klątwę. Poprosiła jeszcze o wodę święconą lecz później z niej zrezygnowała. Całe zawiniątko umieściła na regale i poleciła nie rozwijać do północy. Poprosiła by gospodyni odprowadziła ją do drogi i nie oglądała się za siebie. Kolejnym obrzędem miało być zakopanie przez 52-latkę zawiniątka z rozbitym jajkiem za domem.

Gdy kobieta wróciła do domu postanowiła rozwinąć rzuconą na regał koszulę. Nie było w niej ani pieniędzy, ani biżuterii.
W płońskiej komendzie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Na chwilę obecna nie udało się ustalić tożsamości oszustki i miejsca jej pobytu. Policja apeluje o kontakt do wszystkich osób, które mogły by mieć informacje o złodziejce.
Apelujemy również, by nie wpuszczać do domu obcych osób, a o wszystkich podejrzanych przypadkach zawiadamiać policjantów.


Info. podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe