Pobił kobiety i uszkodził pojazdy !

  • 02.07.2019, 12:00 (aktualizacja 18.07.2019, 11:38)
Pobił kobiety i uszkodził pojazdy !
Do 5 lat więzienia grozi 26-latkowi z gm. Załuski, który pobił 2 kobiety i uszkodził 2 pojazdy. Napastnik został obezwładniony przez obywatela i przekazany w ręce Policji. Miał w organizmie niemal 2 promile alkoholu.


W minioną sobotę wieczorem tj. 29 czerwca na numer alarmowy Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwonił mężczyzna oświadczając, że zrobi krzywdę swojej sąsiadce. Chwilę później dyżurny płońskiej komendy odebrał zgłoszenia, że w miejscowości Kamienica przy sklepie biega mężczyzna z nożem. Szybko skierowany został tam patrol Policji. Funkcjonariusze we wskazanym miejscu zastali obywatela, który obezwładnił młodego mężczyznę. Jak wynikało z jego relacji chwilę wcześniej zatrzymany biegał w okolicy sklepu z nożem, dotkliwie pobił 79-letnią kobietę i uderzył wychodzącą ze sklepu 69-latkę. Dodatkowo w ataku szału straszył pracowników i klientów sklepu, a także uszkodził dwa auta, wybijając w jednym szybę, a w podszybie drugiego wbijając nóż.

Obezwładnionym mężczyzną okazał się 26-letni mieszkaniec gm. Załuski. Mężczyzna był pijany. Miał w organizmie niemal 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali go i osadzili w policyjnym areszcie.

Napastnik usłyszał już zarzut uszkodzenia ciała 79-letniej kobiety. Grozi mu za to nawet 5 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Wkrótce 26-latek poniesie również konsekwencje za uszkodzenie pojazdów oraz pobicie drugiej kobiety.

Wyrazy uznania i podziękowania kierujemy dla mężczyzny, który wykazał się dużą odwagą, nie bał się zareagować i skutecznie obezwładnił napastnika.

Info. podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe