Po jakim czasie sąd wydaje nakaz doprowadzenia do zakładu karnego?

Po jakim czasie sąd wydaje nakaz doprowadzenia do zakładu karnego?

Sąd może wydać nakaz doprowadzenia osoby do zakładu karnego. Sąd może wydać nakaz po zatrzymaniu osoby pod zarzutem popełnienia przestępstwa lub wykroczenia. Czasami sąd może również wydać nakaz doprowadzenia do zakładu karnego osoby, która ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości.

Zażycie substancji kontrolowanej lub niebezpiecznego narkotyku podczas pobytu w zakładzie poprawczym lub zakładzie karnym dla osób cywilnych

Jeśli zostaniesz aresztowany za zażycie substancji kontrolowanej lub niebezpiecznego narkotyku podczas pobytu w zakładzie poprawczym lub zakładzie karnym dla osób cywilnych, istnieje prawdopodobieństwo, że zostaniesz oskarżony o popełnienie przestępstwa. W przypadku oskarżenia o przestępstwo możesz trafić do więzienia na okres do jednego roku. Chociaż skazanie za przestępstwo nie zawsze jest końcem wszystkiego, jest kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć.

Po pierwsze, jeśli jesteś osobą odwiedzającą zakład poprawczy lub zakład karny, powinieneś wiedzieć, że prawo stanu Teksas zabrania posiadania wszelkich przedmiotów, które nie są dozwolone na terenie zakładu. Dotyczy to telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych. Ponadto, jeśli udostępnisz więźniom cokolwiek innego niż telefon komórkowy, możesz ponieść konsekwencje prawne.

Następnie, istnieje wiele przepisów regulujących, co jest dozwolone, a co zabronione na terenie zakładu karnego lub zakładu karnego dla osób cywilnych. Na przykład, nie możesz mieć przy sobie więcej niż 4 uncje alkoholu w jednym czasie. Jeśli jednak jesteś upoważnionym członkiem duchowieństwa, możesz mieć przy sobie tylko dwie uncje wina.

Niepłacenie zasądzonych przez sąd alimentów

Gdy rodzic nie płaci zasądzonych przez sąd alimentów, Biuro ds. Sędzia może wydać nakaz aresztowania lub zwolnienia w zależności od zachowania danej osoby. Jeśli osoba zostanie skazana, grozi jej kara grzywny i do 2 lat więzienia. W innych przypadkach osoba może zostać zwolniona bez kary.

Nakaz zapłaty jest wydawany, gdy dłużnik ma niespłacony dług przez ponad rok. Może być zakwalifikowany jako przestępstwo lub wykroczenie. Niektóre stany oferują programy dywersyjne, które zwiększają prawdopodobieństwo spłaty.

Jeśli osoba ma nakaz sądowy, może zgłosić się do lokalnego szeryfa okręgowego. Może też przynieść dokumenty potwierdzające jej zdolność do zapłaty.

Kiedy osoba zostaje aresztowana za niepłacenie zasądzonych przez sąd alimentów, ma prawo wynająć adwokata. Jeśli nie ma adwokata, może zostać mu przydzielony za darmo.

Ekstradycja i przestępstwo

Jeśli osoba jest aresztowana za przestępstwo w jednym stanie, sąd w tym stanie może wydać nakaz aresztowania poza stanem. Jest to tak zwana ekstradycja.

Nakaz poza stanem może być wydany na podstawie prawdopodobnej przyczyny. Oznacza to, że dana osoba jest podejrzana o popełnienie przestępstwa w innym stanie i nie stawiła się na rozprawę sądową w tym stanie.

Sąd może wydać nakaz poza stanem, jeśli uciekinier ucieka ze stanu. Czasami ma to miejsce, gdy policjant zatrzymuje pojazd w innym stanie i podejrzewa kierowcę o popełnienie przestępstwa. Uciekinier może uniknąć kary więzienia, jeśli odda się w ręce policji.

Osoba oskarżona o przestępstwo w innym stanie może zostać zwolniona za kaucją. Kaucja może być ustalona przez sędziego w innym stanie. Jeśli jednak oskarżony nie jest reprezentowany przez wykwalifikowanego prawnika, może spodziewać się bardzo wysokiej kaucji.

Uciekinier przed wymiarem sprawiedliwości

Nakaz aresztowania uciekiniera przed wymiarem sprawiedliwości jest wydawany w celu aresztowania osoby poszukiwanej za przestępstwo w innym stanie. Kiedy sędzia wydaje nakaz aresztowania uciekiniera, musi umieścić daną osobę w więzieniu na określony czas. Sąd może jednak przyznać dodatkowy czas, zwykle sześćdziesiąt dni.

Zbiegły przed wymiarem sprawiedliwości musi zostać dostarczony do stanu, w którym jest poszukiwany, a może to być inny stan niż ten, z którego uciekł. W zależności od zarzucanego przestępstwa, uciekinier może zostać zwolniony. Przed wydaniem nakazu dla zbiega przed wymiarem sprawiedliwości sędzia pokoju musi ustalić, że oskarżony popełnił czyn karalny w stanie oskarżenia. Może to zrobić, przeglądając poświadczoną kopię skargi. Może to zrobić również na podstawie innych czynników.

Jeśli sędzia wyda nakaz ucieczki, sąd może zatrzymać uciekiniera na okres do 30 dni w więzieniu okręgowym. W tym czasie uciekinier może kwestionować stawiane mu zarzuty. Na przykład, uciekinier może twierdzić, że nie wiedział o stawianych mu zarzutach i nie uciekł z powodu tych zarzutów.

Oceń artykuł: Po jakim czasie sąd wydaje nakaz doprowadzenia do zakładu karnego?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5