UWAGA! Dołącz do nowej grupy Płońsk - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

W Raciążu zatrzymano pięć osób poszukiwanych przez sądy


W ostatnich dniach dzielnicowi z Raciąża w wyniku działań operacyjnych zatrzymali pięć osób, które były poszukiwane na podstawie sądowych nakazów. Zatrzymania miały miejsce podczas kilku interwencji, w ramach których policjanci doprowadzili skazanych do ich dalszej odbywającej kary pozbawienia wolności. Wszystkie zatrzymane osoby miały nałożone różne kary, a ich przypadki dotyczyły uchylania się od wymogu odbycia orzeczonych wyroków. Szczegóły dotyczące tych interwencji pokazują, jak ważna jest praca policji w egzekwowaniu postanowień sądowych.

Podczas interwencji, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Raciążu, razem z policjantami ogniwa patrolowo-interwencyjnego, ustalili miejsca pobytu poszukiwanych osób. W pierwszej kolejności, 4 lutego, zatrzymany został 30-latek, który miał do odbycia kilka zastępczych kar aresztu za kradzieże sklepowe. Tuż po tym, w tym samym dniu, w ręce policji wpadł 23-latek, który miał do odbycia znaczącą karę pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym oraz dodatkowe dni aresztu za przestępstwa kradzieży.

Na dalszym etapie działań, w piątek 6 lutego, dzielnicowi zatrzymali 32-latka oraz 56-latka, obydwaj poszukiwani przez sąd w Płońsku z różnymi nałożonymi karami. Ostatnie zatrzymanie miało miejsce w niedzielę 8 lutego, kiedy to policja ujęła 30-latka poszukiwanego przez sąd w Żyrardowie. Wszystkie te osoby zostały przewiezione do zakładów karnych, gdzie będą odbywać nałożone na nie kary. Policja zwraca uwagę, że zastępcza kara pozbawienia wolności jest poważnym krokiem, podejmowanym wobec tych, którzy uchylają się od zapłaty grzywien lub nie wykonują prac społecznych.

Źródło: Policja Płońsk


Oceń: W Raciążu zatrzymano pięć osób poszukiwanych przez sądy

Średnia ocena:4.81 Liczba ocen:17


Zobacz Także