Ostatnie działania kryminalnych z płońskiej policji doprowadziły do zatrzymania 39-letniego mężczyzny, który ukrywał narkotyki w kartoniku po herbacie. Całość zdarzenia miała miejsce na jednej z podmiejskich ulic, gdzie funkcjonariusze legitymowali dwóch mężczyzn. Posiadane informacje o możliwym przewożeniu substancji nielegalnych okazały się prawdziwe, gdyż jeden z mężczyzn miał przy sobie mefedron.
W przypadku zatrzymania kluczowe okazało się spostrzeżenie policjantów, którzy zauważyli nerwowe zachowanie jednego z legitymowanych. Przy bliższym zbadaniu sytuacji, mężczyzna zdecydował się ujawnić zawartość kieszeni, w której ukrywał kartonik po herbacie. W środku znajdowały się foliowe zawiniątka z substancją psychotropową.
W wyniku późniejszych testów potwierdzono, że chodzi o mefedron, którego łączna waga przekracza 80 gramów. Drugi z mężczyzn, 38-latek, nie był w posiadaniu żadnych narkotyków. Zatrzymany mężczyzna już usłyszał zarzuty dotyczące posiadania nielegalnych substancji, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, a prokurator zdecydował o zastosowaniu dozoru policyjnego jako środka zapobiegawczego.
Źródło: Policja Płońsk
Oceń: Policja w Płońsku zatrzymuje mężczyznę z narkotykami
Zobacz Także