W miejscowości Kaczorowy, w gminie Raciąż, miały miejsce dwa niebezpieczne incydenty na jednym z niestrzeżonych przejazdów kolejowych. Oba zdarzenia miały miejsce w odstępie zaledwie 24 godzin. Na szczęście, mimo powagi sytuacji, nikt nie odniósł obrażeń, jednak policja ostrzega przed lekceważeniem zasad bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.
Pierwsze z wydarzeń miało miejsce 1 lipca, kiedy to 21-latka z gminy Raciąż, nie przestrzegając znaku STOP, wjechała na tory i uderzyła w tył jej pojazdu szynobus. Na miejsce przybył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak kobieta ostatecznie została przewieziona do szpitala karetką na badania. W tym incydencie w szynobusie podróżowało 16 osób, w tym 14 pasażerów oraz 2 członków obsługi, którzy nie ucierpieli w zdarzeniu.
Drugie zdarzenie miało miejsce 2 lipca, również na tym samym przejeździe, kiedy szynobus zderzył się z ciężarówką marki Scania. Kierujący pojazdem, 42-letni mężczyzna, również nie odniósł szkód, a w szynobusie podróżowało 15 osób. Policja podkreśla, że to nie pierwsze takie zdarzenie w tej lokalizacji, apelując do kierowców o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym nakazu całkowitego zatrzymania się przed przejazdem kolejowym.
Przed każdym przejazdem kolejowym należy zachować szczególną ostrożność, zwracając uwagę na nadjeżdżające pociągi. Policja przypomina, że pociąg, nawet z pozoru oddalony, porusza się z dużą prędkością, co sprawia, że czas reakcji jest kluczowy. Ostatnie zdarzenia są nauczką dla wszystkich kierowców, aby w chwilach nieuwagi nie doprowadzić do tragicznych skutków.
Źródło: Policja Płońsk
Oceń: Apel policji w sprawie niebezpiecznych zdarzeń na przejeździe kolejowym w Kaczorowach
Zobacz Także



