Jak wyrobić kartę wędkarską przez internet?

Jak wyrobić kartę wędkarską przez internet?

Mieszkaniec spoza Kanady

Jeśli jesteś mieszkańcem spoza Kanady i chcesz polować lub łowić ryby w Ontario, musisz mieć przy sobie wydaną przez rząd licencję myśliwską lub wędkarską. Musisz również posiadać ważną Ontario Outdoors Card. Kartę tę można nabyć w punktach wydawania licencji oraz w Internecie. Karta spełnia kilka ważnych funkcji.

Po pierwsze, jest to licencja wędkarska. Nierezydenci mogą otrzymać roczną licencję wędkarską. Jednak aby móc łowić ryby, musisz wynająć firmę organizującą połowy. Niektórzy organizatorzy nie chcą tego robić. Oprócz licencji wędkarskiej będziesz potrzebował także certyfikatu myśliwskiego lub wędkarskiego oraz odpowiedniej akredytacji.

W tym samym duchu musisz się upewnić, że masz odpowiednią licencję na gatunki, które zamierzasz łowić. Jeśli szukasz taniej licencji, możesz ją kupić w lokalnym sklepie z przynętami i sprzętem. Jeśli jednak chcesz wydać trochę więcej pieniędzy, możesz rozważyć zakup licencji sponsorowanej przez outfittera.

Jedną z zalet bycia nierezydentem jest możliwość bezcłowego importu towarów o wartości 400 dolarów co 30 dni. Jeśli więc planujesz wyprawę wędkarską do Kanady, pamiętaj, aby jak najlepiej wykorzystać czas spędzony w tym kraju, korzystając ze wszystkich korzyści podatkowych, jakie ma do zaoferowania.

Najbardziej praktycznym sposobem jest zakup licencji na wędkowanie sportowe dla nierezydentów. Możesz wybrać licencję na 3 lata, 1 rok lub 8 dni. Możesz również rozważyć zakup tymczasowej karty Outdoors Card.

Jeśli jesteś nierezydentem i chcesz złowić najlepsze ryby, pamiętaj o przestrzeganiu wszystkich właściwych środków bezpieczeństwa. Wiele informacji na ten temat znajdziesz na stronie Fisheries and Oceans Canada. Również Canadian Wildlife Service (CWS) publikuje Przewodnik wędkarza, w którym wymieniono wiele najważniejszych rzeczy, które należy wiedzieć. To świetne miejsce, żeby zacząć. Istnieje wiele różnych stref i obszarów zarządzania łowiskami i musisz znać zasady obowiązujące na tych terenach, zanim będziesz mógł zabrać do domu wymarzoną rybę.

Mieszkańcy spoza Ontario

Ontaryjskie Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Leśnictwa uruchomiło nowy serwis licencyjny dotyczący ryb i dzikiej przyrody, który oferuje mieszkańcom i nierezydentom możliwość zakupu licencji wędkarskich i myśliwskich przez Internet. Wcześniej osoby pragnące uzyskać licencję mogły to zrobić w ponad 700 punktach wydawania licencji w całej prowincji. Jest jednak kilka ważnych szczegółów, o których należy pamiętać przed zakupem licencji.

Po pierwsze, mieszkańcy Kanady muszą posiadać Outdoors Card. Ta plastikowa karta identyfikacyjna wielkości portfela dowodzi, że kwalifikujesz się do otrzymania licencji myśliwskiej lub wędkarskiej. W zależności od rodzaju zakupionej licencji, będziesz musiał nosić swoją Outdoors Card przy sobie przez cały czas.

Jeśli jesteś rezydentem spoza Kanady, możesz zakupić ośmiodniową, roczną lub trzyletnią licencję na połowy ochronne. Licencja ta zawiera zmniejszone limity połowu i posiadania ryb i jest idealna dla tych, którzy wypuszczają większość swoich ryb. Możesz kupić licencję online w punktach Service Ontario lub wydrukować ją z domu.

Dodatkowo musisz mieć przy sobie Kartę Nierezydenta na Świecie. Jest to plastikowa karta identyfikacyjna wielkości portfela, wydawana przez Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Leśnictwa Ontario. Przy zakupie Outdoors Card otrzymasz również zawieszkę na licencję sportową.

Poza tym, że jest to dobry sposób, aby upewnić się, że nie zostaniesz przypadkowo złapany przez prawo, Outdoors Card pomaga zweryfikować, że posiadasz ważną licencję wędkarską lub łowiecką. Aby kupić Outdoors Card, musisz podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, e-mail, adres pocztowy oraz datę urodzenia. Ponadto zostaniesz zapytany o kolor oczu, płeć i wzrost.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową MNRF. Znajdziesz tam link do przepisów dotyczących wędkarstwa i łowiectwa oraz przegląd nowego internetowego serwisu licencyjnego dla ryb i dzikich zwierząt.

Karta Ontario Outdoors jest starannie zarządzanym programem, zaprojektowanym, aby pomóc chronić ryby i dzikie zwierzęta Ontario, a jednocześnie zapewnić wędkarzom przyjemność. Mieszkańcy spoza Ontario mogą nabyć Outdoors Card, a także licencje na wędkowanie i polowanie w punktach wydających licencje. Mogą oni również uzyskać tymczasową kartę i wniosek o wydanie karty Outdoors dla rezydentów spoza Kanady w ponad 1800 punktach wydawania licencji w całej prowincji.

Poprzedni artykuł

Jakie szelki dla psa?

Następny artykuł

Jaka surówka do ryby?

Oceń artykuł: Jak wyrobić kartę wędkarską przez internet?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5