Centrum miasta coraz bardziej popularne – skąd ta tendencja?

  • 02.07.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Centrum miasta coraz bardziej popularne – skąd ta tendencja?
Z roku na rok coraz więcej osób wraca do centralnych dzielnic dużych miast. Domki i mieszkania na przedmieściach nie są już tak atrakcyjne. Jest to tendencja, którą obserwuje się w ostatnim czasie. Jaka lokalizacja aktualnie spełnia wymagania Polaków? Czego oczekuje współczesny mieszkaniec dużego miasta?

Zalety mieszkania w sercu miasta

Mieszkanie w centrum przede wszystkim nie wiąże się z uciążliwościami, które często dotyczą mieszkańców peryferii aglomeracji. Problemu nie stanowi: stanie w korkach, czas dojazdu do pracy, a także odległość do dobrych szkół i miejsc, w których odbywają się dodatkowe zajęcia dla dzieci. Podobnie jest z dostępnością punktów rozrywki, jakimi są kina, teatry, czy restauracje.

Centralna część miasta jest coraz bardziej doceniana, ponieważ aktualnie ma miejsce zmiana hierarchii wartości. Od chęci posiadania dóbr bardziej liczy się jakość życia. Przestronny i często trudny w utrzymaniu dom zastępowany jest komfortowym i dobrze zorganizowanym mieszkaniem. Czy takie wymagania spełniają nowopowstałe osiedla na warszawskiej Woli? Czy są one atrakcyjne dla tych, którzy chcą zamieszkać w sercu stolicy?

Dzielnica dopasowana do jej mieszkańców

Świetnym przykładem osiedla nastawionego na ludzi i ich potrzeby jest 19. Dzielnica (www.19dzielnica.pl). Dużym atutem są zlokalizowane na parterze budynków lokale handlowo-usługowe, a konkretnie liczne restauracje, czy sklepy spożywcze. Dzięki temu zrobienie zakupów, czy wykonanie innych prozaicznych czynności nie zajmuje zbyt wiele czasu.

Jak się okazuje, mieszkanie w centrum nie wyklucza kontaktu z naturą. Tereny zielone zlokalizowane między poszczególnymi budynkami w doskonały sposób tworzą strefę do rekreacji i wypoczynku. Dopełnieniem są natomiast elementy małej architektury, czego przykładem jest mająca oryginalny design fontanna. Bonusem jest również skwer rekreacyjny, bardzo dobrze wyposażony w urządzenia dla dzieci i dorosłych. Można także skorzystać ze znajdujących się w bliskim sąsiedztwie parków Szymańskiego i Sowińskiego. To wszystko tworzy razem wyjątkową i kameralną atmosferę. Idealną do tego, aby zregenerować siły po ciężkim i pracowitym dniu.

Atutem jest także bardzo dobry dostęp do ważnych węzłów komunikacyjnych. Na dojazd do ścisłego centrum, lotniska, dworca kolejowego nie trzeba poświęcić więcej czasu niż kilkanaście minut. Ci, którzy preferują jazdę rowerem, mogą tymczasem skorzystać ze stacji rowerów miejskich Veturilo, która znajduje się na terenie 19. Dzielnicy. Dzięki temu w łatwy i przede wszystkim zdrowy sposób dostaną się do każdej części Warszawy. 

Najwyższa jakość w zasięgu ręki

Zaniedbane przez pewien czas tereny warszawskiej Woli zyskały zupełnie nowe oblicze. To tam z inicjatywy obecnego na rynku od 2004 roku dewelopera Pro Urba powstało wysokiej jakości budownictwo mieszkaniowe. Potwierdzają to liczne prestiżowe nagrody. Można tu wymienić chociażby Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy w kategorii „Najlepszy Zespół Mieszkalny w latach 2001-2014” oraz I Nagrodę w ogólnopolskim konkursie Ministra Środowiska „Projekt: Przestrzeń” 2015, za odzyskanie poprzemysłowych terenów oraz stworzenie nowego modelu dzielnicy.

Na chwilę obecną do użytku zostało oddanych sześć z dziesięciu budynków. Kolejny etap  jest już przygotowaniu. W każdym z etapów oferta dewelopera jest bardzo szeroka. Do wyboru są zarówno mniejsze, czyli 32-metrowe, jak i większe, ponad 70-metrowe mieszkania.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: