Praca a zdrowe odżywianie

  • 27.09.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Praca a zdrowe odżywianie
Często pochłonięty obowiązkami zawodowymi zapominasz o prawidłowym odżywianiu. Wypijanie litrów kawy i przekąszenie drożdżówki przy biurku nie przyczyni się dobrze do stanu Twojego zdrowia i figury. Pamiętaj, że wydajność w pracy zależy od Twojego samopoczucia.

Fast foodom powiedz stanowczo – nie!

Wiele osób nie zabiera do pracy posiłków. Kiedy organizm zacznie domagać się pożywienia, załatwiają sprawę nowocześnie i szybko – zamawiając jedzenie przez telefon. Najczęściej na talerzu ląduje wtedy pizza, kebab lub hamburger. Jeżeli tak wygląda Twoje menu każdego dnia, grozi Ci nie tylko kilka nadprogramowych kilogramów, lecz również deficyt ważnych dla zdrowia składników odżywczych. Popularny fast food wprawdzie zaradzi głodowi, jednak poza węglowodanami i tłuszczem niewiele ma do zaoferowania. Spróbuj traktować takie pożywienie jak opcję awaryjną i korzystać z niej w wyjątkowych okolicznościach.

Podjadanie słodyczy

Zdarza się, że w biurze znajdują się dostępne dla każdego słodycze. Często współpracownicy przynoszą słodkości do pracy i chętnie dzielą się nimi w czasie przerwy. Niektórzy twierdzą wręcz, że tylko po ich zjedzeniu zyskują siłę do dalszej pracy i uważają, że słodkie przekąski to konieczność, której ich organizm się domaga. Niestety – takie jedzenie w żadnym stopniu nie zaspokaja potrzeb organizmu. Po chwilowej poprawie nastroju następuje gwałtowny spadek cukru, a także wydajności, który prowadzi do sięgania po kolejne ciasteczko. Jeżeli potrzebujesz przekąsić coś, wybieraj np. orzechy lub owoce.

Długie przerwy w posiłkach

W pracy często zapominasz o posiłkach, gdyż Twoją uwagę przykuwają sprawy zawodowe. Bywa, że jesz dopiero po powrocie do domu. Długie przerwy w posiłkach są bardzo szkodliwe dla zdrowia i wywołują dodatkowy stres w Twoim organizmie. Pamiętaj, że zjedzenie pożywnej sałatki, bądź kanapki z ciemnego pieczywa z wędliną i warzywami zajmie Ci zaledwie chwilę. Korzyści, jakie popłyną dla Twojego zdrowia i efektywności w biurze, z pewnością są warte tego czasu.

                                                         

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: