Gdzie kupić euro po najlepszym kursie?

  • 18.04.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Gdzie kupić euro po najlepszym kursie?
Wybierasz się ze swoją rodziną w podróż zagraniczną i potrzebujesz szybko zakupić walutę europejską? W pierwszym momencie chciałeś dokonać wymiany w pobliskim kantorze, jednak twój niepokój wzbudziły zaskakująco wysokie kursy? Jeżeli chcesz zaoszczędzić swoje pieniądze, podejmij decyzję o nabyciu euro za pośrednictwem internetowej giełdy walutowej. Dzięki temu zdołasz zaoszczędzić nawet około 8%. Pieniądze te możesz przeznaczyć chociażby na przyjemności podczas urlopu. Walutę wymienisz w błyskawicznym czasie, nie ruszając się ze swojego fotela.

Dlaczego w kantorze stacjonarnym jest drożej?

Czy zauważyłeś na tablicach świetlnych w kantorze, że kursy zakupu oraz sprzedaży euro nie są identyczne? Różnice tylko na pozór wydają się niewielkie, jednak przy sporej kwocie wymiany potrafią narazić na spore straty. Różnica między kupnem a sprzedażą tej samej waluty są nazywana spreadem. Jego różnica jest tym większa, im wyższy zysk zamierza uzyskać dany kantor czy bank. Niestety tracą na tym sami klienci, którzy często godzą się na niekorzystne warunki ze względu na przywiązanie do określonej instytucji.

Warto jednak być świadomym tego, że wysokość spreadu może zostać obniżona nawet do 0%. Jest to możliwe w przypadku korzystania z internetowych giełd walutowych. Mamy w tym przypadku do czynienia z serwisami pośredniczącymi pomiędzy transakcjami wielu tysięcy użytkowników. To jedynie od samych uczestników giełdy zależy, na jakim poziomie kształtuje się bieżący kurs euro. System automatycznie dobiera dla nich komplementarne oferty, dlatego mogą wymienić walutę już kilka chwil po ukończeniu rejestracji i zasileniu swojego wirtualnego portfela. Jeżeli natomiast kursy dobrane przez system okażą się mało satysfakcjonujące, można również zaproponować własny kurs. Kiedy tylko na giełdzie pojawi się kontroferta, będzie mogło dojść do zawarcia transakcji.

 

W jaki sposób wypłacić zakupioną walutę euro?

Jeżeli kupiłeś już walutę europejską, wtedy kolejnym krokiem będzie przelanie środków na swoje konto walutowe w banku. Jeśli skorzystasz z najdłużej działającego i największego w Polsce serwisu społecznościowego Walutomat, wtedy nie narazisz się z tego tytułu na jakąkolwiek dodatkową opłatę. Pod warunkiem, że posiadasz konto w jednym z najpopularniejszych banków w Polsce. Sama transakcja wymiany waluty będzie się natomiast wiązała z niewielką prowizją 0,2%, która tylko w niewielkim stopniu wpłynie na opłacalność zakupu euro. W ostatecznym rozrachunku tak czy inaczej zyskasz - około 8% w porównaniu do kursów w stacjonarnym kantorze.

 

Jak zapoznać się z notowaniami kursów waluty europejskiej?

Możesz w szybki sposób zapoznać się z najatrakcyjniejszymi kursami euro na rynku, odwiedzając stronę pod adresem https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/. Znajdują się w tym miejscu najlepsze kursy sprzedaży oraz zakupu waluty europejskiej, zaprezentowane na podstawie aktualnych ofert użytkowników giełdy walutowej. Zostały one zestawione ze średnimi notowaniami euro na świecie.

Masz możliwość nie tylko uzyskania informacji na temat bieżących notowań, lecz również archiwalnych. Dane historyczne zostały zaprezentowane na interaktywnym wykresie z kolorowymi liniami. Pozwalają one na wyświetlenie najlepszej oferty sprzedaży i kupna waluty EUR w serwisie Walutomat, a także średniego kursu euro na świecie. Tylko od ciebie zależy, z jakiego zakresu czasowego zostaną zaprezentowane dane na wykresie.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: