Jaki wybrać inhalator do kuracji w domu?

  • 24.01.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Jaki wybrać inhalator do kuracji w domu?
Sprzęt do inhalacji dróg oddechowych powinien być na wyposażeniu każdego domu, zwłaszcza tego, w którym mieszkają dzieci. Inhalator, zwany także nebulizatorem to urządzenie, którego posiadanie doceni każdy, kiedy pojawi się przeziębienie, wirus czy poważniejsza infekcja. Nie każdy wie, jakie funkcje spełnia inhalator. Z uwagi na dostępność różnorodnych modeli często pojawiają się wątpliwości, jaki sprzęt wybrać. Udzielamy kilku porad, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Dlaczego warto kupić inhalator?

Inhalacje, zwłaszcza te z soli fizjologicznej nie mają istotnych przeciwwskazań czy ograniczeń wiekowych. Są bardzo pomocne w lekkich stanach kataralnych oraz poważniejszych schorzeniach, jak na przykład zapalenie krtani. Inhalator to sprzęt medyczny, który umożliwia rozpylenie preparatu leczniczego w postaci aerozolu metodą wziewną. Z jego pomocą można stosować leki przeciwzapalne, wykrztuśne i rozkurczowe. Choć nie są to urządzenia bardzo tanie, ich uniwersalność sprawia, że zakup staje się bardzo opłacalny. Inhalacje pozwalają na uniknięcie poważnych chorób, zastosowane w początkowym stadium minimalizują konieczność wprowadzenia antybiotykoterapii i obecnie są zalecane przez lekarzy pediatrii, a także specjalistów medycyny rodzinnej.

Rodzaje inhalatorów, czyli co znajdziemy w sklepach

Zakup inhalatora to niełatwa sprawa, a wszystko przez coraz większy wybór. W sklepach znajdziemy przede wszystkim inhalatory:

  • tłokowe (pneumatyczno-tłokowe), inaczej określane jako kompresorowe,

  • ultradźwiękowe. 

Inhalatory pneumatyczno-tłokowe to najbardziej wszechstronny sprzęt medyczny tego rodzaju, umożliwiający podawanie drogą nebulizacji większość dostępnych substancji, leków, antybiotyków. Wykorzystując takie urządzenie w przebiegu schorzeń, nie napotkamy istotnych ograniczeń, zwłaszcza co do wydolności oddechowej. Może być stosowany w przypadku niemowląt oraz osób starszych. Inhalator pneumatyczno-tłokowy składają się z dwóch podstawowych części w postaci elektrycznego kompresora oraz nebulizatora. Łączy je przewód powietrza. W komplecie znajduje się zwykle maska, ustnik lub końcówka donosowa. Działanie tego rodzaju inhalatora polega na tym, że sprężarka wytwarza mgiełkę inhalacyjną poprzez sprężone powietrze, które trafia do otworu w nebulizatorze i zaciąga roztwór preparatu leczniczego. 

 

Inhalatory ultradźwiękowe nie posiadają kompresora (sprężarki). Nie każde leki można z ich pomocą stosować i z pewnością nie jest to uniwersalne domowe wyposażenie medyczne. Za ich pomocą nie zaleca się podawania większości antybiotyków. Nie należy używać steroidów. Nie jest to sprzęt do wykorzystania u dzieci, które nie ukończyły 1. roku życia. Fale dźwiękowe, które za sprawą przetwornicy, rozpraszają lek na cząsteczki, unicestwiają strukturę niektórych leków. Są chwalone za cichszą pracę.

inhalator do domu

Zakup inhalatora - na co zwrócić uwagę?

Główną cechą specyfikacji dobrego inhalatora powinno być ograniczenie strat leku. Osoby, które chcą używać ten sprzęt medyczny dla swoich pociech, powinny zwrócić uwagę na zestaw z maską dla dzieci. Warto sprawdzić, jaka jest wielkość cząsteczek, które wytwarza inhalator, gdyż jest to kluczowe dla obszaru wchłaniania się leku. Znajdziemy urządzenia, które posiadają dodatkowe części, przeznaczone do inhalowania wybranych partii dróg oddechowych. Renomowane firmy, które oferują wysokiej jakości sprzęt w niewygórowanej cenie to Medel i Flaem. Oferowane przez nie inhalatory umożliwiają wszechstronne zastosowanie. Można je nabyć np. w internetowym sklepie ze sprzętem medycznym https://www.ronomed.com.pl/.

 

Jak widać, inhalator to istotne domowe wyposażenie medyczne, które daje wiele korzyści. Jednorazowy wydatek na pewno szybko się zwróci. Dobry inhalator sprawi, że każde schorzenie dróg oddechowych przebiegnie łagodniej i szybciej. Warto postawić na sprawdzoną firmę, gdyż ten sprzęt medyczny będzie służył wiele lat. Zastosowanie inhalatora przy pierwszych objawach pozwala na uchronienie się przed poważniejszym stanem, zwłaszcza przed zapaleniem oskrzeli. 

 

Ronomed Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Przyjaźni 52/1U

53-030 Wrocław

tel. 713461886

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: