Jak switch Cisco WS-C2960X-24PS-L wpływa na pracę serwerów?

  • 07.01.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Jak switch Cisco WS-C2960X-24PS-L wpływa na pracę serwerów?
Prędkość i stabilność łącza to gwarancja odpowiedniego tempa pracy w firmie. Taki stan mogą zagwarantować tylko urządzenia wysokiej jakości. Jakie to sprzęty?

Amerykanie ciągle udoskonalają technologie

Współczesny świat rozwija się w zastraszającym tempie. To, co było nowoczesne wczoraj, za kilka miesięcy może już nie mieć dla nas znaczenia. Siłę i rozmach technologii najlepiej widać chyba po sprzęcie elektronicznym, np. telefonach. Wielu z nas pamięta przecież pierwsze komórki o potężnych gabarytach. Nie potrzeba było zbyt wiele czasu, by stworzyć maleńkie kieszonkowe telefony, po czym znów zwiększyć ich rozmiary z powodu dotykowych wyświetlaczy. Wszelkie przedsiębiorstwa będące pionierami w zakresie rozwijania technologii mają swoją siedzibę w Dolinie Krzemowej. To tu działają takie koncerny jak Facebook, Google, HP, czy Intel. W tym miejscu swoje laboratorium posiada także Cisco – amerykańska firma skupiająca się na branży sieciowej. Dlaczego o niej mówię? Branża ta ma bowiem ogromny wpływ na wiele dziedzin naszego życia. Z rozwiązań oferowanych przez tego typu firmy korzystają osoby prywatne, ale też wszelkiego rodzaju urzędy, szkoły, szpitale, czy prywatne przedsiębiorstwa. W każdej ze wspomnianych sfer naszego życia sprawna komunikacja pomiędzy stanowiskami komputerowymi jest bowiem bardzo ważna i wpływa na pracę całej jednostki. Nikt z nas nie lubi przecież, gdy prędkość przesyłana plików jest niska, a komputer zawiesza się w najmniej odpowiednim momencie.

Switch WS-C2960X-24PS-L – jakie zalety posiada?

Obecnie standardem powszechnie wykorzystywanym w sieciach firmowych jest ten o prędkości do 10 Gb/s. Współczesne urządzenia są przystosowane do przesyłania danych między sobą z taką właśnie prędkością. Dzięki temu pracownicy nie tracą czasu i lepiej mogą skupić się na swoich zadaniach. Aby zagwarantować sobie sprawną sieć, oprócz dysków i komputerów potrzebujemy także odpowiednich urządzeń sieciowych. Jednym z nich jest switch WS-C2960X-24PS-L. Na tej stronie dowiesz się więcej na ten temat. To przełącznik od Cisco, który posiada 24 porty Gigabit Ethernet, 4 porty SFP oraz 2 orty USB 2.0. Produkt ten posiada wiele przydatnych funkcji, m.in. obsługę jakości serwisu, obsługę MIB, sieci VLAN, czy 10G. Posiadanie takiego przełącznika poprawia nie tylko widoczność aplikacji, ale także gwarantuje niezawodność oraz odporność sieci. A na tych kwestiach zależy nam przecież najbardziej. Pamiętajmy o tych kwestiach, gdy przyjdzie nam modernizować lub budować od nowa sieć w firmie.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: