Jadalnia dla dużej rodziny - jakie naczynia wybrać?

  • 03.12.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Jadalnia dla dużej rodziny - jakie naczynia wybrać?
Wspólnie spędzane posiłki są świetną okazją na zacieśnienie więzi, lepsze poznanie się, a także na zwykłą rozmowę, na którą często nie ma czasu w ciągu zabieganego dnia. Aby atmosfera podczas rodzinnych kolacji była jeszcze lepsza, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie samego stołu. Jak zapewnić komfort każdemu domownikowi?

Jakie naczynia na co dzień?

Warto w swoim domu posiadać zestaw talerzy płaskich, głębokich, miseczek, które będą wykorzystywane każdego dnia. Podczas wyboru nie musimy ograniczać się do eleganckich, ozdobnych naczyń wykonanych z porcelany. Możemy sięgnąć po bardziej odważne modele, w oryginalnych kolorach i wzorach. Jeśli chcemy nadać naszej jadalni charakteru, warto samodzielnie skompletować poszczególne elementy. Uzyskamy niestandardowy efekt, który z pewnością podkreśli panującą przy stole atmosferę. Zastawa stołowa wykorzystywana na co dzień może być ozdobiona kwiatami, kropkami, roślinnymi detalami. Świetnie zaprezentują się również jednokolorowe naczynia w intensywnych, nasyconych barwach.

Zastawa stołowa na uroczyste okazje

W uroczyste dni na przykład podczas świąt, urodzin, imienin warto posiłki podać w eleganckich naczyniach. W tym przypadku lepiej sięgnąć po gotowe zestawy lub samodzielnie skompletować naczynia pochodzące z jednej marki. Zrezygnujmy z pstrokatych wzorów, na rzecz bardziej uniwersalnych i ponadczasowych wersji. Warto zainteresować się gotowymi pakietami, które są przygotowane dla określonej liczby osób. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się również w kawiarniany komplet naczyń. Eleganckie filiżanki do kawy czy herbaty podkreślą wyjątkową atmosferę podczas spotkania z rodziną, czy znajomymi. Zadbajmy o pasujące podstawki i niewielkie talerzyki. Możemy dodatkowo wybrać ozdobne łyżeczki, które dodadzą całości wyjątkowego uroku.

Kubek dla każdego domownika

Kubek, który będzie dopasowany do stylu czy zainteresowań domownika z pewnością poprawi mu nastrój. Porcelanowy większy kubek lub bardziej elegancką filiżankę możemy podarować najbliższej nam osobie jako prezent. Obecnie w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych możemy znaleźć liczne propozycje produktów, spośród których z pewnością wybierzemy coś interesującego. Warto decydować się po kubki i filiżanki wykonane z porcelany. Materiał ten jest nie tylko wyjątkowo elegancki, ale również trwały. Obecnie wykorzystywana porcelana nawet po upadku z większej wysokości nie tłucze się łatwo, dlatego tak wykonany kubek posłuży nam przez długi czas. Wysokiej jakości nadruki na porcelanie są trwałe i mimo mycia naczynia w zmywarce pozostaną wyraźne i ostre.  

 

Przygotowanie jadalni tak, aby nie tylko była praktyczna, ale również estetyczna wymaga dokładnego przemyślenia wybieranego wyposażenia. Ogromną rolę w prezentacji stołu odgrywa zastawa stołowa. Warto zdecydować się na zakup dwóch wersji pakietu naczyń – jedną będziemy wykorzystywali na co dzień, drugą w trakcie większych uroczystości. W ten sposób dopasujemy charakter naczyń do nastroju panującego podczas posiłku i zagwarantujemy mile spędzony czas w gronie najbliższych.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: