Iniekcja ciśnieniowa – izolacje w Warszawie

  • 28.11.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Iniekcja ciśnieniowa – izolacje w Warszawie
Posiadasz swój dom i z niepokojem zauważyłeś, że ściany są wilgotne? W wielu budynkach, najczęściej starszych, ale również w tych nowszych, nie została wykonana izolacja pozioma murów fundamentowych, lub jej wykonanie nie było właściwe – wtedy dochodzi do kapilarnego podciągania wody z podłoża. Najpierw mury przy podłożu (najczęściej w piwnicy) są zawilgocone, z czasem wilgoć przenosi się w coraz wyższe partie muru. Może dojść nawet do stropu, albo do wyższej kondygnacji. Aby temu zapobiec, należy wykonać odpowiednie zabezpieczenie – izolacja w Warszawie jest usługa na którą nie brakuje klientów!

Iniekcja ciśnieniowa – jedna z wielu metod

Jedną z wielu metod zabezpieczania fundamentów i murów przez kapilarnym podciąganiem wody z podłoża, jest iniekcja ciśnieniowa. Na czym polega ta metoda? Najpierw w murze wywiercone zostają specjalne otwory – w poziomym rzędzie, co 15 cm. W zależności od potrzeb, otwory wykonuje się wewnątrz budynku lub na zewnątrz. Bardzo ważne jest to, aby otwór został wykonany nie prosto, ale pochyło, pod katem około 30 stopni. Następny krok polega na wprowadzenie specjalnych pakerów w wykonane otwory. Pakery nazywane są inaczej zaworami stopowymi – to przez nie tłoczy się preparat iniekcyjny w postaci żelu poliakrylanowego.

Płyn iniekcyjny ma postać lepką i ma rzadką konsystencję, dzięki czemu doskonale wypełnia szczeliny. Tłoczenie odbywa się pod ciśnieniem – 10 barów. Już po 15 minutach dochodzi do wiązania – żel nie jest rozpuszczalny w wodzie i zwiększa swoją objętość. Po zakończonej iniekcji należy usunąć pakery, a szczeliny po nich pokrywa się specjalną zaprawą.

Żel wypełnia wszelkie uszkodzenia i przerwy, ale także drobne rysy oraz pory, dzięki czemu mur wygląda znacznie lepiej.

 

Uwaga! Tłoczenie nie powinno rozpocząć się gwałtownie, ponieważ może to skutkować zniszczeniem muru. Ponadto, wprowadzanie żelu musi być jednostajne.

 

Jeżeli posiadasz własny dom, w którym obserwujesz zawilgocenie murów – nie czekaj! Izolacje Warszawa to doskonały sposób na pozbycie się poważnego problemu.

Kiedy stosować iniekcję ciśnieniową?

Iniekcję ciśnieniowa można stosować w murach mokrych. Ponadto, świetnie sprawdza się nawet wtedy, gdy mury są naprawdę bardzo grube. Niestety, wykonywanie iniekcji ciśnieniowej wymaga dysponowania odpowiednim sprzętem, m.in. pompą, pakerami, dlatego konieczne jest korzystanie z pomocy fachowców. Iniekcja ciśnieniowa może być stosowana w murach betonowych, ale też kamiennych oraz ceglanych – jest to metoda wszechstronna. Firmy oferujące izolacje w Warszawie najczęściej polecają tę metodę.

Z wykonaniem izolacji nie należy czekać. Zawilgocone mury są niebezpieczne – jeżeli iniekcja i zabezpieczenia nie są wykonywane przez lata, może dojść nawet do katastrofy budowlanej. Na ścianach może pojawić się grzyb, co oczywiście jest bardzo szkodliwe dla zdrowia. W szczególności uważać powinni alergicy, dzieci i osoby starsze. Dobre firmy zajmujące się zabezpieczeniami i osuszaniem fundamentów, oferują również izolacje stropów, balkonów, tarasów, izolacje przeciwwodne oraz uszczelnienie i zabezpieczenie zbiorników oraz basenów.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: