Mieszkanie dla pary – jaki metraż będzie najlepszy?

  • 26.02.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Mieszkanie dla pary – jaki metraż będzie najlepszy?
Planujesz zakupić mieszkanie ze swoją drugą połówką? W takim razie warto już teraz zabrać się za poszukiwania tego idealnego. Wybór jest ogromny! Jaki metraż będzie idealny dla dwóch osób?

Deweloperzy posiadają w ofercie wiele interesujących propozycji dla poszukiwaczy idealnego mieszkania. Do dyspozycji mamy zarówno niewielkie kawalerki w przystępnych cenach, jak i spore apartamenty. Jakie mieszkanie będzie dobre wtedy, gdy mają zamieszkać w nim dwie osoby? Wszystko zależy od oczekiwanego poziomu komfortu, ale często najważniejszym czynnikiem decydującym o zakupie są finanse.

Myślenie perspektywiczne kosztuje

Dwie osoby wcale nie potrzebują bardzo dużego metrażu – trzeba jednak patrzeć na zakup własnego „M” perspektywicznie, zwłaszcza wtedy, gdy para w ciągu najbliższych lat chce powiększyć swoją rodzinę.

W takim przypadku najczęściej pojawia się dylemat – czy kupować mieszkanie z jedną sypialnią, a może z dwoma sypialniami? Różnica cenowa w tym przypadku może wynosić nawet 100 tysięcy złotych, biorąc pod uwagę metraże i ceny w największych miastach w Polsce.

Warto więc przeliczyć, jakie mieszkanie będzie w stanie zapewnić parze komfort, także w przypadku posiadania małego dziecka. Oczywiście, na początku maluch nie musi mieć swojego osobnego pokoju i może spać razem z rodzicami, ale potem pojawia się problem – nie wszyscy rodzice chcą przenosić się do salonu i zostawiać swoją sypialnię dziecku.

Małe mieszkania najdroższe za metr kwadratowy

Z drugiej strony musimy pamiętać o tym, że także małe mieszkania są dość drogie – w tym przypadku chodzi głównie o kwestię ceny za metr kwadratowy. Im większe mieszkanie oferuje nam developer Warszawa czy w innym dużym mieście, tym mniejszy będzie koszt za jeden metr kwadratowy – różnica może wynieść nawet tysiąc złotych.

Zatem wtedy, gdy ograniczeniem są finanse, lepiej wybrać mniejsze mieszkanie, które nie będzie drogie w kupnie i utrzymaniu. Jeśli jednak możemy pozwolić sobie na większe lokum, warto kupić je wtedy, gdy chcemy i tak powiększyć swoją rodzinę i nie planujemy przeprowadzki do innego miasta.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: