Jack Daniels, czyli Tennessee whisky

  • 31.10.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Jack Daniels, czyli Tennessee whisky
Przeciętnemu Polakowi amerykański stan Tennessee zbytnio się z niczym nie kojarzy. A to właśnie tam produkowany jest jeden z najbardziej znanych produktów „made in USA” - whisky Jack Daniels. Poznaj informacje o tym trunku i miejscu jego destylacji.

Tennessee – jeden z mniejszych stanów USA

Jak wygląda wiedza przeciętnego Polaka na temat Stanów Zjednoczonych? Z pewnością podobnie, jak wiedza przeciętnego Amerykanina na temat naszego kraju. Nie sprawimy, że oni dowiedzą się więcej o nas, ale możemy sprawić, że my będziemy wiedzieć więcej o nich. Stany to jednostki administracyjne, które można porównać do naszych województw. Jednym z nich jest położony na południowym-wschodzie stan Tennessee. Otoczony jest stanami: Kentucky, Wirginia, Karolina Północna, Georgia, Alabama, Missisipi, Arkansas oraz Missouri. Stolicą stanu oraz najbardziej znanym miastem jest Nashville.

Nashville – stolica country

Miasto Nashvill z pewnością bardzo dobrze znane jest fanom muzyki country. Od 1972 roku odbywa się tam CMA Music Festival. Festiwal ten trwa cztery dni i zjeżdżają na niego ludzie z całego świata, by posłuchać muzyki na żywo. W Nashville znajduje się również Cmentarz Spring Hill, na którym leżą największe gwiazdy muzyki country. Należą do nich m.in. Roy Acuff, Floyd Cramer, John Hartford czy Jimmy Martin.

Jack Daniels – Tennessee whisky

Whisky Jack Daniels zawdzięczamy jednemu człowiekowi. Był nim Jasper Newton Daniel, który urodził się w 1850 roku w Lynchburgu w stanie Tennessee. Gdy miał 15 lat, Jack opuścił swój rodzinny dom i udał się na farmę rodzinny Call. To właśnie tam młody Daniel zaczął zgłębiać wiedzę na temat destylacji i produkcji whisky. Już jako 16-latek rozlał swój pierwszy trunek. I właśnie w taki sposób rozpoczęła się historia jednej z najbardziej znanych na świecie marek whisky.

Jaka jest Jack Daniels?

Jeżeli chodzi o skład, to Jack Daniels składem zbliżony jest do bourbona. Najważniejszą różnicą pomiędzy Jackiem Danielsem a bourbonem jest zawartość kukurydzy. W whisky spod marki „Daniels” jest jej zdecydowanie mniej. Jack Daniels to typowy przedstawiciel Tennessee whisky o charakterystycznym smaku. Obecnie spod tego brandu produkowane są m.in. Black Label (znany lepiej jako Jack Daniel’s Old No. 7), Gentleman Jack, Tennessee Honey, Tennessee Fire oraz Winter Jack. Warto tu również wspomnieć o rozmiarach butelek Jack Daniels. Najczęściej znajduje się ona w butelkach o pojemności 0,5, 0,7 lub 1 litra. Rzadziej spotykane są także butelki 0,05, 0,75, 1,75 i 3 litry.

Grupa Tipmedia
--- Materiał partnera ---
Podziel się: