Jak znaleźć dobry salon kosmetyczny, który wykona manicure?

  • 22.10.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Jak znaleźć dobry salon kosmetyczny, który wykona manicure?
Choć salonów kosmetycznych z każdym rokiem przybywa, wciąż ciężko znaleźć jeden najlepszy. Szczególnie jeżeli chodzi o robienie manicure. Jeżeli ty również masz ten problem, to poniższy tekst jest właśnie dla ciebie. Podpowiadamy w nim, jak szukać, by znaleźć.

Manicure – od święta i na co dzień

Różne kobiety podchodzą w różny sposób do kwestii manicure. Dla jednych to, co mają na paznokciach, i czy w ogóle coś mają, to sprawa drugorzędna. Inne zaś robią wszystko, byleby tylko nie pokazać się w pracy czy na spotkaniu z koleżankami bez pomalowanych paznokci. Oba podejścia są prawidłowe, jeżeli przy tym dbamy o to, by dłonie były zdrowe i zadbane. Ciężko o większą krzywdę dla estetyki naszych paznokci, niż w połowie zdarty lakier. Z drugiej strony równie źle wyglądają paznokcie bardzo długie, przez niektóre kobiety nazywane szponami. Dlatego my wychodzimy z założenia, że najlepszym rozwiązaniem jest zachowanie umiaru. Profesjonalny manicure, samodzielne pomalowanie paznokci czy tylko ich obcięcie i przypiłowanie zawsze będą dobrze wyglądać. Wystarczy tylko, by podejść do nich „z głową” i nie dać się zwariować modzie na wyżej wspomniane szpony czy kompletnym ignorowaniu higieny dłoni.

Dobry salon kosmetyczny – na wagę złota

Jeżeli chodzi o szeroko rozumiane usługi pielęgnacyjne, to większość z nas robiła je sama w domu. Jednak od pewnego czasu można zaobserwować systematyczne zwiększanie się liczby klientek salonów kosmetycznych. Wynika to z dwóch czynników. Po pierwsze, jesteśmy coraz bogatsze, więc stać nas, by co jakiś czas udać się do kosmetyczki. Po drugie, salon kosmetyczny znajduje się praktycznie w każdym mieście, zaś w większych ośrodkach w każdej dzielnicy jest ich z reguły co najmniej kilka. To sprawia, że domowy manicure lakierem do paznokci ustąpił miejsca manicure hybrydowemu u kosmetyczki.

Manicure – gdzie zrobić?

Mimo to nie każda kobieta po manicure idzie do salonu kosmetycznego. Zdarza się, że to salon kosmetyczny przychodzi do niej. O czym mówimy? W ciągu ostatnich dwóch lat przez Polskę przeszła wielka fala, którą możemy określić jako „popyt na manicure hybrydowy”. Polki pokochały ten rodzaj manicure z uwagi na jego trwałość oraz atrakcyjną cenę. Jednak nie u kosmetyczki w salonie, ale u hobbystek, które kupiły odpowiedni sprzęt i świadczą usługi manicure w swoim domu lub domu klientki. Z pewnością pozwala to zaoszczędzić sporo pieniędzy, jednak czy jest bezpieczne? Niekoniecznie. Sprawdź pod tym linkiem, jak wygląda zabieg manicure hybrydowego w salonie kosmetycznym. Profesjonalna kosmetyczka musi przestrzegać wszystkich zasad BHP, które obligują ją do tego, by nie zaszkodzić klientce. A gdyby taka sytuacja miała miejsce, zawsze możemy zgłosić to do odpowiednich instytucji. Inną metodą wyrażania niezadowolenia z jakości manicure jest krytyka w internecie czy na profilach społecznościowych. W momencie, gdy korzystamy z usług „domowej” kosmetyczki, robimy to na własne ryzyko. Nie mamy również gdzie wyrazić swojej opinii. Czy jest to opłacalne ryzyko? Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć każda z nas sama.

Grupa Tipmedia
--- Materiał partnera ---
Podziel się: