Na co zwrócić uwagę przy zakupie kabiny prysznicowej?

  • 11.10.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Na co zwrócić uwagę przy zakupie kabiny prysznicowej?
Jednym z podstawowych argumentów przemawiających za tym, aby zadbać o wybranie dobrej kabiny prysznicowej jest to, że korzysta się z niej każdego dnia. Warto więc dołożyć niezbędnych starań i poświęcić więcej czasu na wybranie rozwiązania, z którego naprawdę będzie się zadowolonym.

Każdy z domowników korzystających ze wspólnej kabiny może mieć co prawda nieco inne oczekiwania, jednak z reguły udaje się je bez żadnego problemu pogodzić. Przeglądając wspólnie dostępne w sprzedaży kabiny prysznicowe można znaleźć naprawdę zróżnicowane modele, które różnią się nie tylko rozmiarem i wyglądem, ale również funkcjonalnością. Dobrze jest zatem podczas zakupów pamiętać o poniższych wskazówkach, aby nie trzeba było tracić wielu godzin na samodzielne szukanie idealnej kabiny do łazienki.

Kabiny o różnych funkcjonalnościach

Chociaż to właśnie wygląd kabiny prysznicowej jest tym, na co wiele osób zwraca szczególną uwagę, to jednak należy uwzględnić również to jakich funkcjonalności oczekuje się od takiego zakupu. Jedną z ciekawszych opcji jest hydromasaż, który z pewnością doceni się po męczącym dniu spędzonym w pracy. Dostępne są również kabiny z funkcją sauny, jednak z reguły cena takich rozwiązań jest dużo wyższa.

Typ kabiny prysznicowej

W zależności od tego jak dużym miejscem dysponuje się w łazience, można zdecydować się na kabinę wolnostojącą (idealna do większych łazienek), zabudowaną (ta doskonale sprawdzi się w przypadku małych pomieszczeń) lub nieco większą narożną. Takie decyzje warto skonsultować z doświadczonym projektantem łazienek, który będzie mógł podpowiedzieć jak w praktyce sprawdzają się poszczególne rozwiązania. W zależności od tego jak liczną rodzinę się posiada można również przemyśleć zakup kabiny z przysłoniętymi drzwiami. Niektóre osoby natomiast wolą, gdy drzwi od kabiny prysznicowej są w pełni przejrzyste. 

Jakie drzwi do kabiny?

Osobną kwestią, którą niewątpliwie warto przemyśleć przed zakupem kabiny jest to, w jaki sposób mają się otwierać drzwi. Do najpopularniejszych rozwiązań zaliczają się przede wszystkim drzwi przesuwne, uchylne lub takie, które składają się w harmonijkę. Najbardziej eleganckie są jednak jednolite drzwi, ale z drugiej strony składne rozwiązanie będzie lepsze, jeżeli ktoś nie chce tracić miejsca w mniejszej łazience. Niezależnie od podjętych decyzji i wybranego modelu kabiny prysznicowej dobrze jest jeszcze sprawdzić ceny w dobrym sklepie internetowym z takim wyposażeniem, gdyż ceny są tam dużo niższe niż w popularnych sklepach stacjonarnych.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: