Kupno działki ze starym domem - co warto o tym wiedzieć?

  • 21.03.2022, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Kupno działki ze starym domem - co warto o tym wiedzieć?
Kupno starego budynku wraz działką to przykład dość popularnego zagadnienia. Ceny gruntów rosną - dotyczy to jednak także materiałów budowlanych. Zastanawiasz się, czy warto inwestować w jego remont? Co powinno poprzedzać sam proces zakupu? Poniżej znajdziesz garść praktycznych podpowiedzi, które pozwolą Ci podjąć właściwą decyzję odnośnie tego, czy zakup domu na rynku wtórnym będzie opłacalnym działaniem. 1. Interesuje Cię kupno działki ze starym domem? 2. Co wiąże się z zakupem starego domu? 3. Sprawdź miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego

Interesuje Cię kupno działki ze starym domem?

Stary dom to dla wielu osób synonim spełnienia marzeń o klimatycznej nieruchomości. Warto jednak podejść do tego działania jak kupno działki zdroworozsądkowo i trzymać się pewnych utartych działań. Jednym z przykładów jest to, aby od potencjalnego sprzedającego otrzymać decyzję o warunkach zabudowy. Sprawdzenie działki z fachowcem pozwoli Ci dokładnie zapoznać się ze stanem planowanej nieruchomości, warto także zajrzeć do rejestru gruntów. Działka budowlana to dla wielu osób inwestycja kapitału - warto zatem odpowiednio się do tego przygotować, aby zakup nieruchomości oraz działki nie okazał się nieudany.

 

Co wiąże się z zakupem starego domu?

Sprawdzenie starego domu powinno być jednym z kluczowych działań, których się podejmiesz. Badanie termowizyjne, zweryfikowanie jaki jest stan prawny nieruchomości, sprawdzenie stanu księgi wieczystej - warto się tym zając korzystając ze wsparcia specjalistów.

W przypadku budynków wybudowanych przed kilkoma dekadami warto dokładnie sprawdzić stan nieruchomości, aby poznać wszystkie ewentualne koszty z jakimi będzie wiązał się remont domu. Przydatny może być tu także projekt podwykonawczy instalacji sanitarnej jak i całościowy projekt budowlany. Kupno działki z domem powinno być przeprowadzone z pomocą fachowców, którzy pomogą płynnie przejść przez ten proces.

Sprawdź miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego

Sięgając po miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pozwoli Ci dokładnie zweryfikować, czy w najbliższej przyszłości możesz spodziewać się niespodziewanych prac budowlanych czy też budowy dróg. Kupując nieruchomość z rynku wtórnego taka uprzednia weryfikacja powinna być jednym z podejmowanych przez Ciebie działań, podobnie jak sprawdzenie ewidencji gruntów.

Wcielenie w życie powyższych wskazówek powinno sprawić, że cała procedura będzie przeprowadzona bezpiecznie. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoja inwestycja okaże się trafiona i nie będzie obarczona ryzykiem wynikającym np. z nieuregulowanej sytuacji gruntów.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: