Deratyzacja - co to jest

  • 02.06.2021, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Deratyzacja - co to jest
Deratyzacja najogólniej rzecz ujmując to zabieg prowadzący do zmniejszenia liczebności szczurów i myszy. Co istotne określenie deratyzacja ma na celu nie tylko zwalczanie szczurów i myszy lecz także innych gryzoni, zwłaszcza: nornic, kun i kretów, które stanowią zagrożenie ze względów sanitarnych.

 

Z uwagi na błyskawiczne tempo rozmnażania się szczurów i myszy, odszczurzanie stało się koniecznością, gdyż gryzonie (głównie szczury i myszy) powodują poważne zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi. Szczury i myszy są w stanie przenosić kilkadziesiąt poważnych chorób. Są szczególnie niebezpieczne dla dzieci oraz osób starszych z deficytami odporności. Ponadto potrafią poważnie naruszyć konstrukcję budynków oraz zniszczyć przewody elektryczne i wodociągowe. Szczury bytują w skrajnie zanieczyszczonych miejscach. Przenoszą ogromną liczbę bakterii i różnorakich drobnoustrojów, które przenikają do zaatakowanego jedzenia. Dodatkowo szczury zanieczyszczają jedzenie odchodami i sierścią. Skutecznym panaceum na powstrzymanie plagi gryzoni jest właśnie deratyzacja. Jedynie tępienie szczurów i usuwanie myszy stanowi dla nas ochronę przed ryzykiem wystąpienia poważnych schorzeń somatycznych. Warto nadmienić, że w przeszłości szczury bardzo często zapoczątkowały rozwój epidemii na masową skalę i stały się przyczyną zgonów milionów ludzi. Niewątpliwie we współczesnych czasach standardy życia są dużo wyższe, jednak skuteczna deratyzacja Wrocław w Protect24h.pl to zabieg dzięki, któremu nie jesteśmy narażeni na ryzyko wybuchu kolejnych epidemii.

Deratyzacja każdorazowo przebiega w kilku etapach, następujących kolejno po sobie. Na początku konieczne jest dokładne zweryfikowanie jak duża jest kolonia gryzoni, którędy przedostaje się do pomieszczenia oraz gdzie najczęściej jest widywana. Następnie należy wykonać odpowiednią izolację ubytków w konstrukcji budowlanej, które umożliwiają gryzoniom przedostanie się do wnętrza budynku.Jeżeli usuwanie szczurów jest wykonywane w miejscu użyteczności publicznej należy dokładnie oznaczyć miejsce, w którym zostanie przeprowadzone odszczurzanie przy pomocy specjalnych tabliczek informacyjnych. Kolejno należy dobrać najlepszą metodę do skutecznego wykonania zabiegu. Aby uzyskać najlepsze efekty często łączy się kilka różnych metod deratyzacji. Stosowane są chwytacze żywołowne, stacje deratyzacyjne oraz trutki o różnorodnych konsystencjach, do których zaliczamy kostki, granulat, pasty i płyny. Kolejnym etapem jest jest baczna obserwacja czy systematycznie ubywa wyłożonej trutki. Jeśli trutki stopniowo ubywa, jest ona uzupełniana kolejnymi porcjami oraz opróżniane są pułapki, na które złapały się gryzonie. Końcowym etapem procesu deratyzacji jest skuteczna utylizacja martwych gryzoni.

Deratyzacja powinna zostać przeprowadzona wyłącznie przez profesjonalną firmę z wieloletnim doświadczeniem. Jedynie wyspecjalizowana firma deratyzacyjna posiada odpowiednie przeszkolenie praktyczne potwierdzone zdobytymi certyfikatami. Ponadto korzystając z usług odpowiedniej firmy możecie Państwo mieć pewność, że odszczurzanie zostało przeprowadzone przy użyciu atestowanych i bezpiecznych preparatów zaakceptowanych przez Ministerstwo Zdrowia i zgodnych z obowiązującymi normami.


 

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: