Wyczaruj płomienne rudości z henną do włosów Khadi

  • 19.04.2021, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Wyczaruj płomienne rudości z henną do włosów Khadi
Rudości i czerwienie na włosach zachwycają niezależnie od sezonu i panujących trendów. Osiągnięte z pomocą naturalnych, ziołowych farb do włosów, wyróżniają się wielowymiarowością, blaskiem i nadzwyczajną trwałością.

Farbowanie włosów henną, jako alternatywa dla koloryzacji chemicznymi farbami, cieszy się rosnącą popularnością zwłaszcza wśród osób zainteresowanych naturalną pielęgnacją włosów. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy od zabiegu koloryzacji wymagają nie tylko cieszących oko efektów wizualnych, ale także walorów pielęgnacyjnych. Z henną do włosów Khadi proces jest łatwy do przeprowadzenia nawet przez osoby bez doświadczenia w farbowaniu kosmyków. Co warto wiedzieć o wyczarowywaniu hennowych rudości?

Dlaczego warto postawić na naturalną hennę?

Przede wszystkim, naturalne farby do włosów Khadi zawierają tylko naturalne, certyfikowane składniki najwyższej jakości. Brak syntetycznych dodatków w składzie czyni ziołowe mieszanki produktami bezpiecznymi, łagodnymi dla włosów i idealnymi do przeprowadzania nieinwazyjnych zabiegów trwałej koloryzacji. Farbowanie włosów henną Khadi, w przeciwieństwie do koloryzacji z użyciem drogeryjnych czy też fryzjerskich chemicznych farb do włosów, nie niszczy kosmyków, a wręcz przeciwnie – odżywia je i pielęgnuje. Naturalne barwniki zawarte w ziołach barwiących, w tym w tych najczęściej wykorzystywanych do farbowania włosów – czyli hennie, cassii (sennie) i indygo – wnikają w głąb struktury włosa i trwale wiążą się z zawartą w niej keratyną, gwarantując, oprócz efektu kolorystycznego, pogrubienie i wzmocnienie włosów na długości.

To nie koniec korzyści – każdy domowy zabieg koloryzacji z henną Khadi to jednocześnie naturalny peeling dla skóry głowy, który polepsza ukrwienie skóry głowy i wzmacnia cebulki włosów, powodując szybszy wzrost mocnych, zdrowych kosmyków. Wielokrotnie hennowane włosy stają się pogrubione, bardziej odporne na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, w tym mechanicznych uszkodzeń, cechują się blaskiem i wytrzymałością. Same efekty kolorystyczne po hennie mają z kolei tendencję do bycia trwalszymi od tych otrzymanych z pomocą chemicznych farb. Hennowanie nie wyklucza jednak farbowania chemicznego w przyszłości – jeśli w ziołowej mieszance nie wykorzystano indygo, kosmyki potraktowane uprzednio henną można spokojnie rozjaśniać bez obaw o niepożądane zielone tony.

Wybór i przygotowanie ziołowej mieszanki

Wśród naturalnych farb do włosów Khadi znajdują się zarówno produkty sporządzone z czystej henny – sproszkowanej Lawsonii inermis, jak i mieszanki henny z innymi ziołami barwiącymi, przede wszystkim cassią (senną) lub indygo, oraz dodatkowymi składnikami, w tym zakwaszającymi, wpływającymi na intensywność efektu kolorystycznego i dominujące tony oraz refleksy. Wybór mieszanki zależy przede wszystkim od pożądanego koloru – najbardziej intensywne, płomienne rudości, otrzymać można poprzez wykorzystanie czystej henny Khadi po jej zakwaszeniu niewielką ilością soku owocowego, aceroli w proszku czy kwasku cytrynowego, z kolei po połączeniu henny z cassią spodziewać się można finalnego efektu kolorystycznego jaśniejszego, delikatniejszego. Dodatek amli natomiast przygasi i nieco ochłodzi rudość – umożliwi także na dłuższą metę osiągnięcie szlachetnych sarnich brązów i kasztanów.

Wybraną farbę na włosy Khadi należy rozrobić z ciepłą wodą destylowaną (demineralizowaną) do osiągnięcia konsystencji gęstej śmietany lub jogurtu. Mieszankę warto odstawić w ciepłe miejsce na przynajmniej 2 godziny, aby pozwolić na wydzielenie się większych ilości barwnika, co zapewni bardziej intensywny efekt koloryzacji i wzmożenie walorów pielęgnacyjnych zabiegu. Ostudzoną hennę aplikuje się na umyte uprzednio silnie oczyszczającym szamponem włosy i trzyma przez kilka godzin pod czepkiem lub folią dla zapewnienia ciepła. Następnie mieszankę spłukuje się z włosów letnią wodą. Efekt kolorystyczny może ulec zmianie w ciągu pierwszej doby lub dwóch po zabiegu – związane jest to z procesem utleniania się, czyli w rezultacie ciemnienia i wzmacniania koloru.


 

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: