Jak wybrać najodpowiedniejszy wózek spacerowy?

  • 31.07.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wybrać najodpowiedniejszy wózek spacerowy?
Rodzice, których dzieci wyrosły już z głębokiego wózka i które już stabilnie siedzi, zaopatrują się w funkcjonalny wózek spacerowy.

Obecnie do wyboru jest wiele wózków spacerowych, które posiadają wiele różnych udogodnień dla rodzica i dziecka. Producenci wciąż wprowadzają innowacyjne rozwiązania, dzięki którym codzienne korzystanie z wózka może okazać się do obu stron rodzica i dziecka czystą przyjemnością. Na co rodzice powinni szczególnie zwrócić uwagę przed zakupem wózka spacerowego?

Przede wszystkim wózek spacerowy powinien być lekki, powinien posiadać skrętne, wygodne koła, głębokie miękkie siedzisko, regulowany podnóżek oraz oparcie siedziska. Wózek taki powinien być wyposażony w mocne pasy bezpieczeństwa, szeroki, naciągany daszek oraz ergonomiczną, regulowaną rączkę. Choć są to podstawowe wymagania decydujące o wysokiej jakości wózku spacerowym, wiele z nich wyposażonych jest w dodatkowe, praktyczne elementy jak np. podstawka na kubek, śpiworek na nogi dziecka, parasolkę.

Polecanym wózkiem, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rodziców jest wózek Joie Litetrax 4. Jest to wózek posiadający wszystkie wyżej wymienione zalety, kusi atrakcyjnym sportowym designem, jest funkcjonalny i lekki, dzięki aluminiowemu stelażowi. Wózek bardzo szybko się składa, nawet jedną ręką, po złożeniu idealnie nadaje się do noszenia oraz zapakowania w samochodzie lub do transportu w doku samolotu. Szeroki, naciągany daszek stanowi idealną ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem, a zamontowana w nim siatka stanowi idealną wentylację. Koła wózka wykonane są z pianki, co dodatkowo wpływa na lekkość wózka, są one skrętne, dzięki czemu wózek lekko się prowadzi nawet jedną ręką.

Podnóżek wózka jest regulowany w dwóch stopniach, z kolei oparcie wózka jest regulowane w kilku stopniach pochylenia, dzięki czemu dziecko w każdej chwili można ułożyć do pozycji półleżącej lub leżącej, co przyda się w trakcie drzemki na spacerze. Wózek wykonany jest z wysokogatunkowych materiałów, które można czyścić wilgotną szmatką. Wózek jest dostępny w kilku kolorach, folia przeciwdeszczowa dołączona jest do zestawu.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: