Uczniowie z ,,Trójki” polecieli do Irlandii

  • 11.10.2018, 08:52
  • red
Uczniowie z ,,Trójki” polecieli do Irlandii fot. SP nr 3
W ramach projektu „Wspólna ławka”, ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie” w dniach 5-9 października 15-osobowa grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 wzięła udział w wymianie z polską szkołą IDEA w Athlone w Irlandii. Wyjazd odbył się pod opieką wicedyrektorów - Ewy Kiragi i Katarzyny Uniewskiej oraz nauczyciela Marcina Zaborowskiego.

Uczniowie poznawali życie szkolne rówieśników polskiej szkoły w Athlone.

Specjalnie dla nich przygotowano lekcję historii o Polaku Pawle Edmundzie Strzeleckim, który był ważną postacią dla Irlandczyków.

Jego postać będzie też tematem książki napisanej wspólnie z uczniami z Athlone.

- Atrakcją pobytu był nocny spacer po Dublinie, Belfaście, rejs łodzią wikingów oraz zwiedzanie muzeum Titanica.

Irlandia to kraina przepięknych krajobrazów, o czym mogli przekonać się uczestnicy wymiany. Podziwiali Giant'sCauseway - Groblę Olbrzyma. Niebywałą atrakcją był też most linowy zawieszony około 30 m nad wodą . Wiodła do niego długa droga wzdłuż klifów i widoków na Ocean Atlantycki oraz wyspę Rathlin.  W oddali widać było wybrzeże Szkocji.

W ostatnim dniu pobytu odbył się marszobieg szlakiem św. Patryka „Dla Niepodległej”. Miejscem docelowym były ruiny zamku Ward, gdzie kręcono wiele scen serialu "Gra o tron". Wieczorem uczniowie mogli wykazać się wiedzą o Irlandii uczestnicząc w quizie. Wypadli znakomicie!

W czasie pobytu nie spadła ani jedna kropla deszczu, co nawet dla samych Irlandczyków było niesamowite. – dowiadujemy się relacji płońskiej „Trójki”.

Rewizyta irlandzkich kolegów odbędzie się już w kwietniu 2019 roku.

 

red

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe