Mieszkańcy wybrali projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego [WYNIKI]

  • 9.10.2018, 11:12
  • RED
Mieszkańcy wybrali projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego [WYNIKI]
Jak poinformował rzecznik prasowy ratusza, zakończyła się weryfikacja ankiet, które mieszkańcy wypełniali oddając swoje głosy w wyborach projektów, które będą zrealizowane w ramach Płońskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Frekwencja nie zachwyca, głos oddało zaledwie niecałe 2 tysiące mieszkańców miasta, co stanowi mniej niż 10% ogółu mieszkańców. Dla porównania w roku 2018 głos oddało ponad 3600 mieszkańców.

W wyniku głosowania na projekty zgłoszone przez mieszkańców do Płońskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok wpłynęły łącznie 1963 ankiety, w tym:

  • 1 762 ankiety ważne, w tym w wersji papierowej 1 606 ankiet, w wersji online 156 ankiet
  • 201 ankiet nieważnych, w tym w wersji papierowej 50 ankiet, w wersji online 151 ankiet

Lista projektów, które uzyskały największą liczbę głosów i wpisane zostaną do projektu budżetu miasta na 2019 rok:

  1. Modernizacja chodnika ul. Wspólna. Zgodnie ze złożonym wnioskiem mieszkańców ulicy do remontu przyjęto chodnik od posesji nr 7 do 21 (lewa strona od ul. Warszawskiej) oraz od posesji nr 28 do 42 (prawa strona od ul. Warszawskiej). Z remontu wyłączono chodnik ułożony na wysokości posesji od nr 30 do nr 34 (ułożona kostka jest w stanie dobrym).  Szerokość chodnika na remontowanych odcinkach wyniesie od 1,9 do 2,7 m. – 143
  2. Kulturalne eksperymenty – wykonanie murali, zieleni i placu zabaw na osiedlu przy ul. Klonowej w Płońsku – 43
  3. Zestaw zabawek na plac zabaw do Parku Wolności nad rzeką Płonką - 699
  4. Plac zabaw przy ul. Kolbe 9 na Osiedlu nr 13 w Płońsku – 322
  5. Dostosowanie istniejących boisk do gry w piłkę nożną oraz do gry w koszykówkę do stanu umożliwiającego ich racjonalne wykorzystanie – plac rekreacyjny przy zabytkowym parku „Poświętne” w Płońsku. Zadanie zostanie zrealizowane w przypadku otrzymania zgody od konserwatora zabytków – 208
  6. Zakup nowych urządzeń na plac zabaw przy ul. Brzoskwiniowej, ogrodzenie siłowni zewnętrznej oraz placu zabaw - 342

Projekt pn. „Zakup letniej zewnętrznej siłowni dla młodzieży i dorosłych (działka przy ulicy ks. Macieja Sarbiewskiego)” uzyskał najmniejszą liczbę 5 głosów ważnych i nie zostanie wpisany do budżetu miasta na 2019 rok.

Wybrane projekty Burmistrz Płońska uwzględni w projekcie budżetu i przedstawi Radzie Miejskiej w Płońsku do przyjęcia.

 

RED
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe