„Calineczka” 2017. Pokazy, wystawy, spektakle…

  • 25.08.2017, 10:33
  • Sylwia Sobótka
„Calineczka” 2017. Pokazy, wystawy, spektakle… Sylwia Sobótka
Za nami ósma edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalkowych i Ulicznych „Calineczka”. To były dwa dni genialnych spotkań z teatrem, sztuką i ludźmi…

W sobotę i niedzielę, 19-20 sierpnia Miejskie Centrum Kultury w Płońsku gościło artystów z wielu zakątków kraju. Wielu z nich występowało u nas po raz pierwszy, choć ze swoimi pokazami często zjeździli pół świata… Tegoroczna „Calineczka” zaplanowana była tak, by w programie znalazło się mnóstwo nowości, m.in. spektakl dla dzieci od 1 roku życia.

Tradycyjnie zaczęło się na Placu 15.Sierpnia, w sercu miasta. To stamtąd mistrzowie lalek zawiadomili mieszkańców Płońska, że czas rozpocząć świętowanie kolejnej „Calineczki”. 10 grup teatralnych w ciągu 2 dni bawiło, rozśmieszało i relaksowało płońszczan. Były pokazy buskierskie, zabawa z klaunami, widowiska z użyciem ognia, wystawa grafik i lalek teatralnych , widowisko baśniowo – fantastyczne, spektakl marionetkowy i wiele innych form teatralnych. Wieczorami przenosiliśmy się z sali kina na dziedziniec MCK, gdzie po zmroku atutem artystów był ogień.

Wysoka frekwencja na każdym z pokazów świadczy o tym, że zaprzyjaźniliśmy się z tym festiwalem.  Z roku na rok „Calineczka” się rozwija i oferuje coraz więcej… Pomysłodawcą, prowadzącym i koordynatorem jest Robert Poryziński. Organizatorem MCK Płońsk.

Sylwia Sobótka

Załączone pliki do pobrania (1)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe