Młodzi przyrodnicy w laboratoriach Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego

  • 4.10.2018, 10:39
  • info za SP 3
Młodzi przyrodnicy  w laboratoriach  Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego SP nr 3
29 września uczniowie klasy 8b Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego po raz kolejny brali udział w Festiwalu Nauki, którego jedna z odsłon odbywała się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.

„Młodzi  przyrodnicy – chemicy” pod czujnym okiem naukowców przeprowadzali eksperymenty w laboratorium tej uczelni. Przez cały dzień uczniowie zdobywali nowe umiejętności, a ich działaniom przyglądali się goście z warszawskich szkół odwiedzający Festiwal Nauki.

Z wielką zręcznością nasi reprezentanci potrafili uruchomić „chemiczne jojo”, czy też założyć ,,chemiczny ogród”. Wielkim zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszyły się świetliki, które z łatwością pojawiały się w doświadczeniach prowadzonych przez naszych uczniów. Całodzienną przygodę z chemią zakończyło pisanie „prądem” i zjawiskowe przedstawienie – pokazy ognia wytwarzanego w reakcjach spalania i reakcjach powstawania różnych związków chemicznych. Każdy z uczestników wyjeżdżał nie tylko pełen wrażeń, ale również z własnoręcznie wykonanymi mydełkami i kuleczkami kąpielowymi.

Możliwość nauki i zabawy w tym laboratorium to wspaniałe przeżycie. Mamy nadzieję, że taka przygoda w ramach współpracy z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Warszawskiego zaowocuje przyszłymi studentami, którzy w ten sposób mogą odkryć swoje talenty, magiczny świat chemii oraz rozwijać pasje.

Wizyta na Uniwersytecie Warszawskim była możliwa dzięki staraniom nauczyciela przyrody i biologii Teresy Panek-Sychowicz.

 

 

 

 

info za SP 3

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe