Jubileusz 40-lecia Szkoły Podstawowej nr 4

  • 27.09.2018, 15:54
  • Sylwia Barcińska
Jubileusz 40-lecia Szkoły Podstawowej nr 4 fot. Sylwia Barcińska
40-lat mija w tym roku, odkąd uczniowie po raz pierwszy zasiedli w ławkach Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Płońsku. W czwartek, 27 września w sali kina MCK odbył się uroczysty jubileusz placówki.

Szkoła rozpoczęła działalność w 1978 roku, nosiła wówczas imię patrona  Kornela Makuszyńskiego. Pierwszym dyrektorem był Henryk Zienkiewicz. Przez lata szkoła wykształciła tysiące uczniów, uczyło w niej dziesiątki nauczycieli, przechodziła reformy edukacyjne, remonty budynku. Zarządzana łącznie była przez 4 dyrektorów, oprócz wspomnianego Henryka Zienkiewicza byli to Roman Gębarowski, Iwona Zdunek oraz obecna dyrektor Marzena Jóźwiak. W 1999 roku szkoła była przekształcona w Gimnazjum nr 1. Od 1 września 2017 roku w wyniku reformy edukacji placówka znów funkcjonuje jako Szkoła Podstawowa.

Jubileusz rozpoczął się Mszą Świętą w kościele parafii św. M.M. Kolbe. Główne uroczystości odbyły się w sali kina „Kalejdoskop” . W holu MCK zorganizowano wystawę zdjęć z różnych okresów funkcjonowania szkoły, od samych początków jej powstania.

Gości przywitała dyrektor szkoły – Marzena Jóźwiak, a wśród nich znalazły się władze miasta, powiatu, przedstawiciele kuratorium, dyrektorzy przedszkoli i szkół miejskich oraz powiatowych, emerytowani i obecni nauczyciele oraz uczniowie.

Burmistrz Miasta wspominał współpracę z dyrektorami szkoły, powiedział, że SP 4 ma swój własny charakter i  czuć w jej murach ducha szkoły. Swoimi anegdotami podzielił się również Henryk Zienkiewicz.

Część artystyczna w wykonaniu uczniów i  przyjaciół szkoły minęła pod znakiem wspomnień. Zachowało się mnóstwo zdjęć ze szkolnych uroczystości, które choć czarno – białe, przywołały barwne, żywe wspomnienia. Zaprezentowano je skomponowane w prezentacji multimedialnej.

Na zakończenie uroczystości Henryk Zienkiewicz życzył, by jeszcze nie raz szkoła świętowała takie jubileusze - przyłączamy się do tych życzeń.

 

 

 

Sylwia Barcińska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe