Classic i Lady Pank na Dożynkach Gminy Płońsk!

  • 10.09.2018, 13:21 (aktualizacja 10.09.2018 13:25)
  • Sylwia Barcińska
Classic i Lady Pank na Dożynkach Gminy Płońsk! fot. Sylwia Barcińska
W tym roku organizatorzy XIII Płońskich Gminnych Dożynek postawili na koncerty! Na scenie muzyczne show zrobiło aż pięć fantastycznych zespołów. Gwiazdą wieczoru była legendarna grupa Lady Pank z Januszem Panasewiczem na czele.

Tegoroczna impreza odbyła się w niedzielę, 9 września  na terenie przy Szkole Podstawowej w Siedlinie. Aby tradycji dożynkowej stało się zadość, świętowanie rozpoczęła uroczysta polowa Msza Święta Dziękczynna. A po niej ceremoniał dożynkowy. Starości dożynkowi przekazali chleb gospodarzowi – Wójtowi Aleksandrowi Jarosławskiemu , a następnie wszystkim biesiadnikom. Dożynki to święto plonów, podziękowań za zbiory i czas modlitwy o to, by kolejny rok był jeszcze obfitszy.

Na scenie moc atrakcji. Muzyczną nutę rozpoczęła Orkiestra Dęta Sochocin. Rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec oraz stoisko. Animacje dla dzieci poprowadził Piotr Jezierski.

Koncertowy szał rozpoczął zespół Woow , po nim publiczność rozgrzały przeboje niezapomnianych lat 90-tych zespołu Classic. Zmysłowa wokalistka zespołu Caprii „oprowadziła” nas po hitach wakacji 2018.

Publiczność najliczniej zgromadziła się pod sceną w oczekiwaniu na legendarny Lady Pank! Fani przyjechali z całego kraju.” Kryzysowa narzeczona” , „Zawsze tam, gdzie ty”, „ Tańcz, głupia tańcz” to tylko niektóre hity, które w niedzielę fani śpiewali na „całe gardło”.

Podsumowaniem muzycznych emocji był występ naszej płońskiej grupy Horyzonty, którzy zagrali swoją najnowszą piosenkę „Wczorajszy”. Zapowiada się kolejny hit Horyzontów.

Organizatorem dożynek był Urząd Gminy w Płońsku i OSP Siedlin. Extra Płońsk sprawował patronat medialny nad wydarzeniem.

 

Sylwia Barcińska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe