Hiszpańska Malaga szczęsliwa dla Marka Dzięgielewskiego!

  • 10.09.2018, 13:01
Hiszpańska Malaga szczęsliwa dla Marka Dzięgielewskiego! fot. zbiory klubu
Marek Dzięgielewski wróci z hiszpańskiej Malagi, aż z trzema tytułami i medalami! To niebywałe! W środę, 5 września został Mistrzem Świata Masters w biegu crossowym na 8km,a kilka dni później dołożył do tego tytuł brązowego medalisty w biegu na 3km z przeszkodami oraz Wicemistrza Świata w biegu na 10 km.

nasz klubowy kolega nie miał sobie równych w biegu crossowym na 8km! W rozmowie telefonicznej opowiedział mi o dzisiejszym starcie. Nie czuł się zbyt dobrze ze względu na potworny upał. Trasę ocenił jako trudną, cztery pętle po 2km ze stromymi podbiegami i zbiegami, do tego na starcie najlepsi zawodnicy z całego świata. Przez pierwsze trzy okrążenia biegł jako czwarty, mając przed oczami Hiszpana. Zaatakował. Dogonił biegnącego na drugiej pozycji Portugalczyka. Przed nim został już tylko Australijczyk. Marek zaatakował ponownie. Minął zawodnika z antypodów i, jak przyznał, nie pamięta jak wpadał na metę. Wiedział jedno - dał z siebie wszystko. Został po raz kolejny Mistrzem Świata!!! Po biegu został wezwany na kontrolę antydopingową i... o mało nie spóźnił się na dekoracje! Na zakończenie naszej rozmowy powiedział mi jeszcze co go tak zmotywowało. Otóż właśnie dziś przypadają urodziny Piotra Sękowskiego, patrona naszego Klubu. Przed startem Gosia powiedziała Markowi, że w taki dzień musi dobrze pobiec. I pobiegł rewelacyjnie!
Brawo Mistrzu!!!
-  tak jego bieg po zwycięstwo komentował prezes Klubu im. P. Sękowskiego  - Andrzej Świercz.

 

Takiego Mistrza może pozazdrościć nam cały świat… Gratulujemy i prosimy o więcej takich informacji!

 

 

 

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe