79. Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej

  • 3.09.2018, 10:26 (aktualizacja 03.09.2018 10:32)
  • Sylwia Barcińska
79. Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej fot. Sylwia Barcińska
Wiele ważnych słów na temat kształtowania postaw patriotycznych w naszym codziennym życiu padło 1 września, podczas uroczystych obchodów upamiętniających 79. Rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Michała Archanioła, a następnie przemarszem ulicami Płońska na cmentarz parafialny, gdzie odbyły się wystąpienia okolicznościowe.

W obchodach udział wzięli m.in.: senator Jan Maria Jackowski, Burmistrz Miasta Andrzej Pietrasik, z-ca Burmistrza Teresa Kozera, Starosta Powiatu Płońskiego Andrzej Stolpa, Wójt Gminy Płońsk Aleksander Jarosławski, Teresa Przyborowska, która reprezentowała Posłankę Parlamentu Europejskiego Julię Piterę, Radny Powiatu Płońskiego Artur Czapliński, który reprezentował posła Macieja Wąsika, przedstawiciele duchowieństwa, Radni Rady Miejskiej oraz Rady Seniorów, kombatanci, samorządowcy, przedstawiciele szkół oraz stowarzyszeń.

Burmistrz Miasta Andrzej Pietrasik powiedział  - Nie zapominamy o naszej historii, z której powinniśmy wyciągać wnioski. Istotne są relacje z partnerami zagranicznymi, również na poziomie lokalnym, budowanie kultury pokoju, zaufania i zrozumienia. A także kształtowanie postaw patriotycznych, rozumianych w kategoriach lokalnych.

Starosta Płoński Andrzej Stolpa mówił, że każdy z nas powinien jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki w pracy, na uczelni, w rodzinie, by budować silne, bogate państwo, bo tylko takie może się skutecznie bronić przed atakami.

Uroczystość zakończyło złożenie kwiatów i zniczy przy grobach żołnierzy poległych w 1939 roku przy asyście uczniów klasy wojskowej ZS nr 1 w Płońsku.

Sylwia Barcińska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe