To już pewne! Niemal 56 mln zł dofinansowania trafi do Płońska!

  • 5.07.2018, 10:34
  • Sylwia Barcińska
To już pewne! Niemal 56 mln zł dofinansowania trafi do Płońska! fot. Sylwia Barcińska
Płońsk otrzyma niebagatelną sumę niemal 56 milionów dofinansowania m.in. na budowę obwodnicy zachodniej!

We wtorek, 3 lipca Zarząd Województwa Mazowieckiego zatwierdził listę pozytywnie ocenionych projektów w ramach konkursu - Ograniczenie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Wysokość dofinansowania z UE dla Płońska to 50 041 768,71 zł, natomiast dofinansowanie z budżetu państwa to kolejne 5 629 698,98 zł! Wartość całej inwestycji oszacowano ogółem na: 65 330 827,37 zł.

Lista została zaktualizowana w związku ze zwiększeniem alokacji na konkurs. W wyniku zwiększenia alokacji wśród projektów wybranych do dofinansowania znalazł się m.in. projekt Gminy Miasto Płońsk pn. „Budowa ścieżek rowerowych w ramach działania ograniczenie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej”.

- Projekt uzyskał 85,71 proc. maksymalnej liczby punktów i znalazł się na 8. pozycji na liście projektów wybranych do dofinansowania. Burmistrz Andrzej Pietrasik oraz pracownicy odpowiedzialni za projekt nie kryją satysfakcji i zadowolenia po opublikowaniu listy. Czekamy na podpisanie umowy o dofinansowanie inwestycji.  – komentuje rzecznik prasowy ratusza Filip Przedpełski.

W ramach projektu przewiduje się do 2020 roku m.in.:

- budowę ścieżek rowerowych wraz z kładkami nad rzeką Płonką od Osiedla „Poświętne” do projektowanej Obwodnicy Zachodniej oraz w ciągu ulicy 1-go Maja;

- budowę Obwodnicy Zachodniej od ul. Płockiej do ul. Młodzieżowej wraz z budową mostu przez Płonkę;

- budowę obwodnicy wewnętrznej od ul. Grunwaldzkiej do ul. Żołnierzy Wyklętych

- budowę 3 parkingów typu „Parkuj i Jedź” przy ul. Żołnierzy Wyklętych, ul. Młodzieżowej oraz ulicy Mazowieckiej;

- zakup 2 autobusów miejskich (spalinowy i elektryczny);

- budowę 8 wiat przystankowych;

- zakup inteligentnego systemu transportu miejskiego (serwer, informacja mobilna na przystankach oraz aplikacja na telefony o położeniu i trasie autobusów);

- zakup 50 stojaków rowerowych;

- budowę ciągu pieszo-rowerowego na odcinku Płońsk-Arcelin (zadanie w ramach umowy partnerskiej z Powiatem Płońskim);

- budowę ciągu pieszo-rowerowego w ulicy Kopernika od ul. Sportowej do ronda przy Młodzieżowej (zadanie w ramach umowy partnerskiej z Powiatem Płońskim).

 

Sylwia Barcińska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe