Płońsk wyróżniony w Strasburgu

  • 1.07.2018, 09:59
  • Sylwia Barcińska
Płońsk wyróżniony w Strasburgu
Z takiej nagrody możemy się cieszyć! Delegacja z Płońska odebrała w czwartek, 28 czerwca w Strasburgu Dyplom Europejski przyznawany przez Radę Europy. To prestiżowa nagroda przyznawana samorządom za działalność proeuropejską, z uwzględnieniem współpracy z miastami partnerskimi i wykorzystania funduszy europejskich.

W skład delegacji weszli Julia Chlewicka pracownik Urzędu Miejskiego, Henryk Zienkiewicz - przewodniczący Rady Miejskiej, Andrzej Kwiatkowski - radny i Andrzej Pietrasik - burmistrz Płońska. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się w głównej siedzibie Rady - "Pałacu Europy".
Płońsk znalazł się w gronie 16 miast, które otrzymały dyplom.

- Jury, które przyznaje dyplomy, przygląda się współpracy miast, w przypadku Płońska na pewno zwrócono uwagę na współpracę z miastami partnerskimi i to nie tylko tymi z UE, ale też ze Wschodu - Tarnopolem czy Bachczysarajem. –tłumaczył rzecznik prasowy ratusza – Filip Przedpełski.

Dyplom Europejski to jedno z czterech wyróżnień przyznawanych przez Radę Europy i pierwszy krok do uzyskania Flagi Honorowej, Odznaki Honorowej i Nagrody Europy.

Sylwia Barcińska

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe