Zaplanuj wakacje z MCKSiR w Raciążu!

  • 26.06.2018, 12:32 (aktualizacja 26.06.2018 12:37)
  • red
Zaplanuj wakacje z MCKSiR w Raciążu! MCSiR Raciąż
Wakacje – czas beztroski i odpoczynku. Dzieci i młodzież będą miały wolne dni. Jednak nie oznacza to dla nich nudy. MCKSiR przygotowało mnóstwo atrakcji dla najmłodszych.

Miejskie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji im. Ryszarda Kaczorowskiego w Raciążu zorganizuje dwutygodniowy turnus „Wakacji z MCKSiR” w terminie 2 – 13 lipca. W planach warsztaty rękodzielnicze i teatralne, gry i zabawy, konkursy, zajęcia sportowe i rekreacyjne oraz wyjazdy i wycieczki.

Objazdowy Dom Kultury

Ponadto MCKSiR planuje działania w gminie Raciąż w ramach akcji „Objazdowego Domu Kultury”. W kilku miejscowością gminy Raciąż prowadzone będą działania animacyjne mające na celu uatrakcyjnić czas wolny dzieciom zamieszkującym wioski w okolicy Raciąża, a mające utrudniony dostęp do działań kulturalnych odbywających się w mieście. Pracownicy MCKSiR planują przeprowadzenie różnorodnych zabaw ruchowych, m.in.: przeciąganie liny, gra w klasy, ringo, wyścigi drużynowe, slalomy, zabawa z chustą animacyjną, tańce integracyjne (np.: muzyczna podróż dookoła świata), duże bańki.

Objazd miejscowości odbędzie się wg następującego harmonogramu:

  • Krajkowo – 2 lipca w godz. 11.00 – 13.00
  • Raciąż – 4 lipca w godz. 10.15 – 12.00
  • Gralewo – 5 lipca w godz. 11.00 – 13.00
  • Koziebrody – 9 lipca w godz. 11.00 – 13.00
  • Unieck – 12 lipca w godz. 11.00 – 13.00

 

Odjazdowy Bibliotekarz

Podczas Objazdowego Domu Kultury organizowana będzie także akcja „Odjazdowy bibliotekarz” - akcja promująca czytelnictwo oraz działalność animacyjną MCKSiR w gminie Raciąż, integracja społeczności lokalnych, działanie przeciw wykluczeniu mieszkańców małych miejscowości. „Odjazdowy Bibliotekarz” to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić czas w gronie osób o podobnych pasjach. Powadzone będą warsztaty, na których uczestnicy akcji  tworzą prace konkursowe, książki, o wspólnym mianowniku pn.;”Moja mała Ojczyzna”. Wykonane prace zostaną ocenione przez powołane przez Organizatora Jury, a z wszystkich prac zostanie stworzona wystawa, dostępna na stanowisku Biblioteki Publicznej w Raciążu na V Jarmarku Raciąskim 14.08.18. Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni również tego dnia.

 

 

red
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe