VII Jarmark Nowomiejski - od przeszłości do teraźniejszości na ludowo

  • 26.06.2018, 12:21
  • Katarzyna Rólka
VII Jarmark Nowomiejski  - od przeszłości do teraźniejszości na ludowo fot. Katarzyna Rólka
W niedzielę, 24 czerwca nad zalewem odbył się VII Jarmark Nowomiejski – od przeszłości do teraźniejszości. Tegoroczna jego edycja przebiegała pod hasłem ,,Ach jak to zdrowo na ludowo…”. Gwiazdą wieczoru był zespół ,,Brathanki”. Patronat medialny nad imprezą objął Extra Płońsk.

Jarmarki nowomiejskie na stałe wpisały się w cykliczny kalendarz imprez kulturalnych. Taka impreza przyciąga różnymi atrakcjami i występami na scenie. W tym roku organizatorzy postawili na treść ludową jarmarku, co urozmaica całe wydarzenie i zbiega się z 5-leciem przyznania gminie Herbu. Jak co roku  na jarmarku frekwencja  była bardzo duża, a pogoda wprost wymarzona, bo słoneczna. Imprezę odwiedziły całe rodziny aby spędzić miło czas nad zalewem.

Niedzielny VII Jarmark Nowomiejski rozpoczął się o 14.30. przywitaniem zebranej publiczności przez Janusza Prokopczyka dyrektora GOK-u, który przybliżył klimat ludowy imprezy. Następnie zaprezentowały się młode solistki z Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Mieście: Karolina Konopa, Wiktoria Serwatka, Natalia Jakubiak, Klaudia Bilińska, Wiktoria Romanowska, Julia Radomska i Natalia Pyrzyńska. Po nich wystąpił płoński muzyk Kryspin Dawidko z utworem ,,Niewidzialni ludzie”.            

Oficjalne otwarcie nastąpiło o godz. 15.00 przez Wójta Gminy Nowe Miasto– Sławomira Zalewskiego, przewodniczącego Rady Gminy w Nowym Mieście - Marka Calińskiego oraz Starostę Powiatu Płońskiego –Andrzeja Stolpę. W części artystycznej zaprezentowały się dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka, a następnie odbył się pokaz tańca towarzyskiego dzieci ze Sportowego Klubu Tańca Towarzyskiego ,,Start”. Na jarmarku nie zabrakło  występu miejscowego zespołu ,,Warto  Żyć” Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów  wykonujący repertuar ludowy ,,Jakie życie jest piękne”, Czarne oczka”, ,,Wieź mnie koniku”, ,,Ja do lasu nie pojadę”, ,,Pytało dziewczę”. Jak program jest na ludowo to musi być i wesele ludowe w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca ,,Kurpianka”, którzy także zaprezentowali obrzęd puszczania wianków po zalewie nowomiejskim. Oczywiście były i przeboje biesiadne, skecze i konkursy w wykonaniu ,,Biesiady Polskiej”. Ich muzyka porwała nowomiejską publiczność do wspólnych tańców przed sceną. Dla fanów piłki nożnej była Strefa Kibica, bo o 20.00 godz. rozgrywał się mecz Polska – Kolumbia. Muzyczną atrakcją wieczoru, był występ zespołu ,,Brathanki”.

 Jak przystało na jarmark nad zalewem nowomiejskim stanęły kramy i stoiska z rękodzielnictwem i wyrobami tradycyjnymi, odbyły się warsztaty makijażu, pokaz motocykli  jak również najmłodsi  znaleźli też coś dla siebie. Nie zabrakło zabawy z DJ – em oraz pokazu fajerwerków. Imprezę przewidziano do północy.

 

Katarzyna Rólka

Zdjęcia (12)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe