Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie dyrektora Ryszarda Buczyńskiego

  • 26.06.2018, 09:52
  • Katarzyna Rólka
Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie dyrektora Ryszarda Buczyńskiego fot. Katarzyna Rólka
Piątek, 22 czerwca był dniem nie tylko uroczystego zakończenia roku szkolnego w płońskim Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza, ale pożegnania dyrektora Ryszarda Buczyńskiego po 26 latach pracy na tym stanowisku.

Zakończenie roku szkolnego na ,,Płockiej”  w piątek 22 czerwca było inne od dotychczasowych. Uroczystość rozdania świadectw szkolnych połączona była z przejściem na emeryturę dyrektora Ryszarda Buczyńskiego. Po raz ostatni w tym roku podsumował on miniony rok szkolny i wręczał nagrody uczniom za ich osiągnięcia. Najwyższe osiągnięcia w nauce i świadectwa ocen w wyróżnieniem otrzymało przeszło 30 uczniów, ale Kostrzewa Antonina (1A1) jest kandydatką do Stypendium Prezesa RM.

Szczególnymi osiągnięciami I LO w olimpiadach, konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych mogą poszczycić się: Jan Bałdyga, Anna Dąbrowa, Barbara Lewandowska – finaliści XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Natomiast Ewelina Fryzowska zakwalifikowała się do finału Internetowego konkursu organizowanego przez Politechnikę Warszawską oraz zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zaś Mateusz Ścisłowski zajął II miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół ponad gimnazjalnych. Zuzanna Bronowska – zajęła I miejsce w halowych Mistrzostwach Polski juniorów na dystansie 600 m (nowy rekord Polski), a Sebastian Charzyński zajął II miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów w biegu 4x100 m. Na uwagę zasługuje  Kacper Figura zajmujący I miejsce w Mistrzostwach Polski w Taekwon-do. Ponadto płońskie liceum zajęło pierwsze miejsce w klasyfikacji sportowej w powiecie.

Ten dzień był dniem pełnym wzruszeń i wspomnień. W drugiej części uroczystości odbyło się pożegnanie po wieloletniej pracy dyrektora Ryszarda Buczyńskiego. Ryszard Buczyński przez 26 pełnił funkcję dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku i był najdłużej pracującym dyrektorem od chwili powstania tej placówki. Teraz przechodzi na emeryturę, ale swoją funkcję będzie pełnił do końca sierpnia b.r. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie mają nadzieję, że będzie jeszcze uczył w ich placówce służąc i wspomagając swoją wiedzę. Przez lata bardzo oddany zarówno szkole jak i swoim uczniom, cieszący się ich zaufaniem, bardzo dobrze zapisał się w historii szkoły.

Na uroczystości obecny był Starosta Powiatu Płońskiego – Andrzej Stolpa, który życzył licealistom dobrego i bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji oraz wyraził słowa uznania dyrektorowi liceum za jego długoletnią pracę i zaangażowanie na rzecz szkoły.

Gdy zapytaliśmy dyrektora I LO Ryszarda Buczyńskiego jak wspomina swoją pracę na tym stanowisku powiedział:- ,,Gdy ja rozpoczynałem był rok 1992, mówię o dyrektorowaniu, to tworzyła się nowa rzeczywistość. Po raz pierwszy wybierano wtedy dyrektorów w konkursach i ja jestem pierwszym takim dyrektorem w tej szkole, który został tak wybrany. Oczywiście zaczynaliśmy od wielkiej biedy, nie było na nic pieniędzy. Były lepsze i gorsze chwile, raz było nam lżej, raz ciężej. No i oczywiście reformowalna była oświata. Tak naprawdę tych reform było kilka cykli i teraz wkroczyliśmy w kolejny, więc to były dość trudne i burzliwe lata, ale ja je wspominam bardzo dobrze, dlatego, że poznałem tutaj wielu fajnych ludzi, którzy mają dużo pasji i chce im się pracować. Poznałem też wielu młodych ludzi, naszych już absolwentów, którzy mogli realizować swoje pasje i dalej się rozwijać. I jak człowiek widzi takie efekty różnych działań to jest mu zawsze przyjemnie” – zakończył nasz rozmówca.

W części artystycznej zaprezentował się również zespól szkolny ,,Buczące Rysie”. Piątek był wyjątkowym dniem dla całej społeczności szkolnej na ,,Płockiej” i na długo pozostanie w pamięci wszystkich.

Katarzyna Rólka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe