Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Płońsku

  • 26.06.2018, 09:44 (aktualizacja 26.06.2018 09:49)
Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Płońsku fot. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Płońsku
Po 10 miesiącach wytężonej nauki i podejmowania wielu trudnych wyzwań rok szkolny 2017/18 dobiegł wreszcie końca. W piątek, 22 czerwca uczniowie przyszli do szkoły, aby odebrać świadectwa, które są dowodem ich całorocznej pracy.

W związku z reformą szkolnictwa, na skutek powrotu do ośmioklasowej szkoły podstawowej, ubiegłoroczni szóstoklasiści otrzymali dziś świadectwa ukończenia siódmej klasy. Są pierwszym rocznikiem zreformowanej szkoły podstawowej.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego w naszej placówce,  jak zwykle, odbyła się w dwóch grupach. Najpierw, tj. o godz. 9.00 na 2 miesiące ze szkołą żegnali się uczniowie kl. 0-3, o 11.00 zaś klas 4- 7. W tym uroczystym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice i zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Płońska - Andrzej Pietrasik, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej - Grażyna Pietrzak, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbe- ksiądz Zbigniew Sajewski oraz przewodniczący Rady Rodziców - Jarosław Chyliński. Wszyscy w swoich  wystąpieniach przede wszystkim gratulowali uczniom osiągnięć w nauce i innych dziedzinach działań oraz życzyli udanych, słonecznych, pełnych wrażeń i przygód, ale jednocześnie bezpiecznych wakacji. Nie obyło się bez krótkiego, ale jakże dynamicznego występu grupy akrobatyczno- tanecznej pod kierunkiem nauczycielki wychowania fizycznego Izy Ciosek.

A potem przyszedł czas na uhonorowanie tych, którzy osiągnęli najwyższe noty na świadectwach i zdobyli wyróżnienia w sporcie, konkursach czy działalności społecznej. Wcześniej uczniowie z wysokimi średnimi  wpisali się do „Złotej Księgi”, na uroczystości zaś zostali poproszeni do wystąpienia i wspólnego pamiątkowego zdjęcia klasowego. Otrzymali też dyplomy, nagrody książkowe, kolorowe kubki i statuetki. Uczniowie z najwyższymi średnimi uzyskali też nagrody finansowe – stypendia.

Na koniec odbyły się spotkania z wychowawcami w klasach, w czasie których wręczono świadectwa. I już można zapomnieć na 2 miesiące o kartkówkach, klasówkach, rannym wstawaniu i innych uciążliwościach uczniowskich. Warto jednak wyciągnąć wnioski, że uczyć się warto z wielu powodów: dla zyskania uznania, dla własnej satysfakcji, aby stawać się mądrzejszym i wciąż się doskonalić, a wreszcie nawet dla gratyfikacji materialnej. Dobrze przypomnieć sobie o tym na początku nowego roku szkolnego. Tymczasem należy jak najlepiej wykorzystać okres swobody i wypoczynku.  Wesołych i udanych wakacji dla wszystkich

 

_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe