Laureat i finalista XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

  • 10.06.2018, 18:54 (aktualizacja 11.06.2018 10:09)
Laureat i finalista XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych Materiał nadesłany przez komisję ds. promocji przy ZS nr 1 w Płońsku
W roku szkolnym 2017/2018 dwaj uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku,tegoroczni maturzyści: Przemysław Białoskórski i Łukasz Wierzbicki,odnieśli sukces w XLII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Przemek uzyskał tytuł laureata, osiągnięty przez ucznia wynik uplasował go na 8 pozycji.

 Laureat, oprócz odebranej nagrody rzeczowej,przez najbliższe 9 miesięcy będzie otrzymał stypendium Banku BGŻ. Drugi spośród uczniów, którzy wzięli udział w olimpiadzie – Łukasz Wierzbicki zakwalifikował się w 3 dziesiątce, uzyskując tytuł finalisty. Uczniowie otrzymali indeksy na wybrane kierunki z zakresu mechanizacji rolnictwa.

Zmagania obu olimpijczyków na szczeblu ogólnopolskim poprzedził udział
w olimpiadzie na szczeblu szkolnym oraz okręgowym.Eliminacje okręgowe odbyły się
w kwietniu na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ostatni – ogólnopolski etap olimpiady miał miejsce w dniach 07-08.06.br. na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Zarówno Przemek, jak i Łukasz startowali z bloku – mechanizacja rolnictwa.Lokaty przez nich osiągnięte dowodzą wysokiego poziomu nauczania przedmiotów zawodowych
w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Płońsku.Sukcesy uczniów stanowią również potwierdzenie profesjonalizmu nauczyciela prowadzącego – pana Zbigniewa Pawlaka,  który od wielu lat z powodzeniem rozbudza w młodzieży zainteresowania mechanizacją rolnictwa.

Uczniom i opiekunowi gratulujemy!

Komisja ds. promocji szkoły

 

 

_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe