Dzień Patrona oraz Dzień Dziecka świętowali w Siedlinie

  • 5.06.2018, 12:24
  • Sylwia Sobótka
Dzień Patrona oraz Dzień Dziecka świętowali w Siedlinie fot. Sylwia Sobótka
Już bez książek na ławkach, a z mikrofonami w rękach, z muzyką i tańcem uczniowie Szkoły Podstawowej w Siedlinie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego uroczyście świętowali dzień swojego Patrona oraz 1-czerwcowe święto wszystkich dzieci.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w parafii św. Michała Archanioła w Płońsku odprawioną przez emerytowanego proboszcza ks. Kan. Edmunda Makowskiego, który wygłosił do młodzieży trafiające do serc kazanie.

Natomiast uroczystości szkolne zainaugurował dyrektor placówki – Dariusz Urbański. Tegoroczny dzień patrona minął pod hasłem „ Kochan Ojczyznę więcej niż własne serce” – to oczywiście cytat słów Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Dyrektor Szkoły, Wójt Gminy Płońsk oraz zaproszeni goście w swoich przemówieniach nawiązywali do postaci patrona, jego dokonań, postawy godnej naśladowania oraz chwili, gdy szkoła otrzymała imię Kardynała. Oczywiście nie zabrakło życzeń dla uczniów, którzy tego dnia nie musieli już martwić się wystawianiem ocen, poprawianiem klasówek, czy nauką. Po części oficjalnej dzieci przedstawiły swój program artystyczny. Było śpiewająco, muzycznie i tanecznie. Ci, którzy zdawali egzamin rowerzysty odebrali swoje karty rowerowe. Miłym dla podniebienia zakończeniem był słodki poczęstunek.

Sylwia Sobótka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe