„Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym” – ma szansę powstać w Płońsku?

  • 4.06.2018, 12:27
  • Sylwia Sobótka
 „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym” – ma szansę powstać w Płońsku? fot. Sylwia Sobótka Fot. Na zdjęciu radny Artur Czapliński wraz z grupą osób wspierających projekt.
W piątek, 1 czerwca pod siedzibą płońskiego ratusza radny powiatu płońskiego Artur Czapliński zwołał konferencję prasową dla lokalnych dziennikarzy, podczas, której przedstawił pomysł wprowadzenia w Płońsku programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”. Projekt uchwały złożył do władz Płońska.

Niewątpliwie  to dobra wiadomość dla rodzin z naszego miasta, którzy zmagają się na co dzień z niepełnosprawnością dzieci. Chętnych, aby skorzystać z takiej karty zapewne jest wiele.

W przygotowanym przez radnego projekcie, uchwała Rady Miejskiej w Płońsku zobowiązuje burmistrza i Urząd Miejski do wprowadzenia w życie Programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”.

Sens karty opiera się na zniżkach dla osób  niepełnosprawnych i ich rodzin.  Ulg i preferencji w dostępie do kultury, sportu, komunikacji, edukacji i wszelkich innych organizowanych przez samorząd dziedzin życia społecznego.

Zadaniem programu jest aktywizacja całych rodzin i walka z wykluczeniem społecznym.

Jak przypomniał radny – w  Płońsku już  funkcjonuje karta dużej rodziny i karta senioralna.

 - Przy pracy nad projektem uchwały, który przedstawiam korzystałem z wzorców samorządu krakowskiego i radomskiego, gdzie takie programy już funkcjonują i gdzie możemy czerpać z nich przykład. (…) Niniejszy projekt powstał również we współpracy ze środowiskami rodzin osób niepełnosprawnych w Płońsku. – mówił Artur Czapliński.

- Liczę na to, że projekt ten uda się dopracować w czasie wakacji, a jego realizacja mogłaby ruszyć już od września tego roku.  Jestem otwarty na rozmowy i konsultacje – dodawał radny.

W trakcie, do zebranych pod urzędem dołączyła wiceburmistrz Teresa Kozera, która pytała o powód spotkania. Radny pokrótce przedstawił projekt programu. Ostatecznie poprosiła o złożenie przygotowanych projektów w siedzibie UM.

 

 

 

Sylwia Sobótka

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anika
Anika 19.10.2018, 09:50
A co doroslymi niepelnosprawnymi? chce przypomniec ze takie osoby tez sa, my opiekunowie mamy 520zl na miesiac zenada lzy cisna sie do oczu jak zyc! Otrzymam jakas odpowiedz?

Pozostałe