Kierowco, zwróć uwagę na rowerzystę!

  • 4.06.2018, 11:55
  • źródło: www. mazowiecka.policja.gov.pl
Kierowco, zwróć uwagę na rowerzystę! fot.trójmiasto
Ładna pogoda sprzyja rowerowym wyprawom. Jest też więcej zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego nie bagatelizujmy przepisów i zachowajmy zdrowy rozsądek na drodze.

Dzięki słonecznej pogodzie na ulicach i ścieżkach jest coraz więcej pieszych i rowerzystów. Pamiętajmy, że są to najsłabiej chronieni uczestnicy ruchu drogowego. W przypadku zderzenia z pojazdem to oni zazwyczaj odnoszą najpoważniejsze obrażenia ciała. Wielu kierowców nie traktuje rowerzystów jak równoprawnych użytkowników drogi, a często wymuszają na nich pierwszeństwo.

Niestety także wielu rowerzystów nie stosuje się do podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zabronione jest przejeżdżanie rowerzystów przez przejścia dla pieszych, należy zejść z roweru i przeprowadzić go. Bardzo ważne jest prawidłowe wyposażenie roweru i nie zapominajmy o elementach odblaskowych. Korzystajmy z wyznaczonych ścieżek rowerowych i pamiętajmy, że nie jesteśmy na drodze sami. Wzajemny szacunek i zrozumienie może zapobiec wielu niebezpiecznym sytuacjom na drodze.

Apelujemy do wszystkich kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę. Pamiętajmy, że rowerzystów, podobnie jak motocyklistów, nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne czy karoseria samochodowa. Ich bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od rozsądku, rozwagi i wyobraźni kierowców samochodów i ich samych.

 

źródło: www. mazowiecka.policja.gov.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Struś.
Struś. 7.06.2018, 08:17
Najlepiej schować głowę w piasek. Zawsze jest szansa na uratowanie głowy.
Rowerzysta z doświadczeniem.
Rowerzysta z doświadczeniem. 6.06.2018, 22:36
Portal mazowieckapolicja nie uwzględnił specyficznej sytuacji na ulicach Płońska. W mieście, które szczyci się dużą ilością ścieżek rowerowych, większość rowerzystów jeżdzi po jezdni, między samochodami. Wynika to stąd, że ścieżki rowerowe w Płońsku są nieoznakowane i wielu amatorów dwóch kółek nie wie, że odmiennie pomalowana część chodnika jest przeznaczona właśnie dla nich.

Pozostałe