Płońskie zespoły nagrodzone na Przeglądzie w Watkowie

  • 29.05.2018, 11:23 (aktualizacja 29.05.2018 11:28)
  • Katarzyna Rólka
Płońskie zespoły nagrodzone na Przeglądzie w Watkowie fot. Katarzyna Rólka
W niedzielę, 27 maja w Watkowie odbył się Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych XV Mazowieckiego Majowego Muzykowania. Wzięły w nim udział płońskie zespoły: taneczny ,,Romanca" i młodzieżowy ,,The Black Forest". Oba wróciły ze statuetkami.
Na scenie w Watkowie zaprezentowało się 18 zespołów z różnych regionów, w tym nasi płońscy reprezentanci. Zespół taneczny ,,Romanca" w składzie: Stanisława Rólka (kierownik), Grażyna Kucharska i Marek Jędrzejewski zachwycił publiczność na przeglądzie, zarówno strojami jak i tańcem.
Drugi płoński zespół pod dyrekcją Mariusza Wrzesińskiego zawładnął sceną około godz. 19.00, zespół zaprezentował swoje najlepsze hity.
Płońskie zespoły mogą pochwalić się przywiezionymi stamtąd statuetkami i pamiątkowymi książkami ,,Z Watkowa do Opinogóry przez Gołymin".
Celem spotkania była popularyzacja pieśni i tańców ludowych, integracja środowiska folklorystycznego, integracja środowisk lokalnych. promowanie walorów ludowych, umożliwianie mieszkańcom regionu zaprezentowania uzdolnień zespołów promujących folklor wiejski, miejski itp. Przegląd zgromadził liczną publiczność.
Organizatorem Przeglądu Kapel i Zespołów Ludowych  w Watkowie była Gmina Gołymin oraz OSP Watkowo.
 
Katarzyna Rólka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe