19 kolizji drogowych w miniony weekend!

  • 28.05.2018, 11:42
  • info za KPP Płońsk
19 kolizji drogowych w miniony weekend!
W miniony weekend na terenie pow. płońskiego doszło aż do 19 kolizji drogowych. Niektóre ze zdarzeń wyglądały naprawdę groźnie. Na szczęście, żadna z uczestniczących w nich osób nie odniosła poważniejszych obrażeń. Apelujemy do kierowców o większą czujność i ostrożność.

Na przestrzeni ostatnich kilku dni na drogach naszego powiatu miało miejsce kilkanaście zdarzeń drogowych. Część z nich spowodowana była niedostosowaniem przez kierowców prędkości do warunków panujących na drodze, wymuszeniami pierwszeństwa przejazdu, niezachowaniem bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, czyli krótko mówiąc nieuwaga i brakiem rozsądku ze strony kierowców. 3 kolizje spowodowane były wtargnięciem dzikiego zwierzęcia na drogę (2 sarna i 1 łoś).

W sobotę popołudniu na krajowej 7-ce, na wysokości Płońska dachowało jadące w kierunku Gdańska renault. Do zdarzenia doszło na łuku drogi. Kierujący pojazdem 19-latek stracił panowanie nad pojazdem. Renault zjechało do przydrożnego rowu. Młody kierowca, który prawo jazdy ma zaledwie od około pół roku, został ukarany przez funkcjonariuszy mandatem karnym.

Wczoraj wieczorem w Nowym Mieście na skrzyżowaniu dwóch dróg wojewódzkich, prawdopodobnie z  powodu nadmiernej prędkości dostawczy renault uderzył w tył skręcającego na skrzyżowaniu w lewo hyundaia. Renault kierował 35-latek z Legionowa, natomiast hyudaiem 29-latek  z gm. Nowe Miasto. Na skutek zderzenia pojazdów  kierowca oraz dwoje pasażerów ze skręcającego auta (w tym 2,5-letnie dziecko) zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Również wczoraj późnym wieczorem na K-7 w Szczytnikach doszło do zderzenia  auta z dzikim zwierzęciem. Przed jadącego w kierunku Warszawy peugeota od lewej strony drogi wbiegł łoś. Autem kierował 40-letni mieszkaniec Marek. Poważnym uszkodzeniom uległ tylko pojazd.

Płońscy policjanci apelują do kierowców o większą ostrożność i rozwagę. Zmienna wiosenno-letnia aura sprzyja rozkojarzeniu. Prędkość należy dostosować do faktycznie panujących warunków na drodze. Należy również zachować szczególną ostrożność w okolicach lasów, łąk i pól, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta. Kontakt z łosiem, dzikiem czy sarną może zakończyć się tragicznie. A w ostatnim czasie, coraz częściej na terenie pow. płońskiego dochodzi do kolizji właśnie z dziką zwierzyną.

 

 

 

 

 

info za KPP Płońsk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe