Artur Czapliński odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi

  • 25.05.2018, 14:50 (aktualizacja 25.05.2018 14:54)
  • Sylwia Sobótka
Artur Czapliński odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi fot. Artur Czapliński
Dziś, 25 maja Prezydent RP Andrzej Duda Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczył Artura Czaplińskiego - społecznika, radnego Rady Powiatu Płońskiego z ramienia PiS, pedagoga Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Płońsku. Uroczystość odbyła się ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.

Nominacji i wskazania Artura Czaplińskiego do tego wyróżnienia dokonał  Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera na początku 2018 roku, za działalność w samorządzie lokalnym oraz działalność społeczną.

Jak mówił nam przed chwilą w rozmowie telefonicznej Artur Czapliński, dopiero wczoraj, 24 maja w godzinach popołudniowych  dowiedział się o tym, iż zostanie odznaczony.

- To wielki zaszczyt i wyróżnienie dla mnie, bardzo się cieszę i traktuje to jako wielką motywacje do dalszych działań.  – komentował Artur Czapliński.

Krzyż nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną. Jest to Krzyż II stopnia. W Polsce przyznawany jest jeszcze Brązowy oraz Złoty Krzyż Zasługi.

Sylwia Sobótka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe