Policjant napisał tekst, a licealiści nakręcili teledysk

  • 24.05.2018, 10:31
  • Admin admin
Policjant napisał tekst, a licealiści nakręcili teledysk fot. za KPP PŁOŃSK
Uczniowie z Liceum w Czerwińsku, przy wsparciu policjanta z Płońska stworzyli niecodzienny projekt profilaktyczny skierowany do młodzieży. Zaśpiewali i wystąpili w teledysku nakręconym do piosenki, której tekst ułożył właśnie mundurowy.

Kilka miesięcy temu młodzi adepci sztuki policyjnej - uczniowie klasy drugiej z Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku podjęli wyzwanie stworzenia niepowtarzalnego i wyjątkowego projektu profilaktycznego skierowanego do młodych ludzi. Pomysł narodził się podczas zajęć dotyczących zagadnienia profilaktyki społecznej, prowadzonych przez policjanta z Płońska, który jest również nauczycielem w ich szkole. Uczniowie początkowo chcieli po prostu zdobyć lepszą ocenę z „policyjnego” przedmiotu, jednak z czasem stwierdzili, że chcą zrobić coś, co trafi do ich rówieśników.

Młodzi ludzie pomysłów mieli bardzo dużo. Po burzliwych dyskusjach zdecydowali się na nagranie teledysku, który miał obalać teorię o niskiej szkodliwości czy nawet nieszkodliwości marihuany, pojawiającą się w mediach czy Internecie. Gatunek muzyczny jaki został wybrany to hip-hop, często kojarzony właśnie z młodzieżą. Wspierających uczniów policjant-nauczyciel napisał słowa piosenki. Zaprzyjaźniony muzyk Igor Pawlak skomponował muzykę, a Dariusz Pepciaq Daniszewski zajął się montażem dźwięku. Nagranie audio możliwe było dzięki udostępnieniu studia nagrań przez Miejskie Centrum Kultury w Płońsku.

Teledysk, w którym zagrali pomysłodawcy - uczniowie klasy policyjnej, kręcony był w różnych miejscach na terenie Płońska m.in. na dworcu PKP, cmentarzu parafialnym, w Komendzie Powiatowej Policji w Płońsku, parku oraz zakładzie usług pogrzebowych „Domański”. W tym zakresie młodzież wsparł Robert Liberek z zakładu Fotorogo z Płońska. Młodzież wykazała się niesamowitą kreatywnością. Ich zachowania oraz sam klimat teledysku jest wyjątkowy i bardzo wymowny. Teledysk na chwilę obecna dostępny na stronie: www.mazowiecka.policja.gov.pl

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska


Wystąpili: Jakub Piekut, Wiktoria Lewandowska, Paulina Pietrzak, Daniel Piegat, Marta Gregorewicz, Wiktoria Olszewska, Dawid Januszewski, Jakub Wyziński, Łukasz Łazarski, Piotr Wojciechowski

Admin admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe