442 zarzuty wobec 38-latka z gm. Czerwińsk. Grozi mu nawet 8 lat więzienia!

  • 24.05.2018, 10:10 (aktualizacja 24.05.2018 10:19)
  • red
442 zarzuty wobec 38-latka z gm. Czerwińsk. Grozi mu nawet 8 lat więzienia! fot. Głos Szczeciński
Nawet 8 lat może spędzić w więzieniu 38-latek z gm. Czerwińsk, który wystawił niemal 450 "lewych" zaproszeń dla Ukraińców.

Rolnik usłyszał 442 zarzuty. Postępowanie prowadziła płońska policja pod nadzorem prokuratury. Do sądu trafił akt oskarżenia.

- Od początku roku policjanci z zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją płońskiej komendy zbierali materiały związane z wystawianiem przez 38-letniego mieszkańca gm. Czerwińsk fałszywych oświadczeń umożliwiających obcokrajowcom przyjazd do pracy do Polski. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna wystawił aż 442 „zaproszenia” na przestrzeni ostatnich dwóch lat (2016-2017). Odbiorcami tych „zaproszeń” byli obywatele Ukrainy, którzy płacili za nie 38-latkowi po kilkadziesiąt złotych. Dzięki temu zyskiwali oni wizę i swobodnie mogli poruszać się po terenie UE. Mężczyzna nie miał możliwości ani zamiaru zatrudnić obcokrajowców, którym wystawiał oświadczenia. Trudnienie się takim procederem tłumaczył trudną sytuacją materialną. - informuje mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska, rzecznik prasowy tutejszej Komendy Policji

- Prokuratura Rejonowa w Płońsku, na podstawie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów, wszczęła śledztwo, które zakończyło się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia zawierającego 442 zarzuty korupcyjne – poświadczenia nieprawdy w dokumentacji umożliwiającej obcokrajowcom pobyt na terenie Polski wbrew obowiązującym przepisom. 38-latkowi grozi wysoka kara grzywny i kara do 8 lat więzienia. - dodaje rzeczniczka.

To już kolejna tego typu sprawa rozpracowana w tym roku przez policjantów z zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją płońskiej komendy. Wcześniej 182 zarzuty usłyszał 42- latek z gm. Naruszewo, który zajmował się takim samym procederem.

 

red
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe